İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Joomla
  3. Joomla 1.5 İçerikte linkleri gizleme

Joomla 1.5 İçerikte linkleri gizleme


Aşağıdaki yazıyı üniversiteden arkadaş hazırladı, onun blogundan arakladım =) Kendisi bu plugini yapmadan önce internette msn de konuşurken böyle bir şeyin eksikliğini gördük o da ben yaparım dedi ve yaptı da =) bana da paylaşmak düşer.. Amma velakin bu pluginin daha iyileri çıkmış olabilir, bilmiyoruz – haberimiz yok. onu da araştırmak size düşer arkadaşlar =)


Joomla 1.5.x için hazırlanan gizle plugini, makalelerinizde {gizle}..{/gizle} tagları arasına girilen yazıları, linkleri ve resimleri üye olmayan kullanıcıların görmesini engeller. {goster}..{/goster} tagları arasına girdiğiniz içeriği ise sadece üye olmayan kullanıcılara gösterir.

Örnek Kullanım:

{goster}İçeriği görebilmek için lütfen üye olunuz!{/goster}
{gizle} https://www.hknkr.com{/gizle}

Bu kullanımda üye olmayan kullanıcılar “İçeriği görebilmek için lütfen üye olunuz!” iletisini görecek ve “https://www.hknkr.com” linkini göremeyecekler. Eğer üye girişi yaparlarsa ozaman sadece “https://www.hknkr.com” adresini görebilecekler.

Tabi bu kullanımı kolaylaştırmak için birde editör butonu plugini kodladım. plg_gizle ‘yi yükledikten sonra plg_gizle_buton ‘uda yüklerseniz yazı editörünüzün altına “Gizle” adlı bir buton eklenecek ve butonu tıkladığınız zaman bu taglar otamatik olarak yazı editörünüze eklenecektir.

plg_gizle_buton ‘un otomatik olarak eklediği yazıyı “tr-TR.plg_editors-xtd_gizlebuton.ini” adlı dosyayı editleyerek istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Her iki pluginin kurduktan sonra aktif etmeyi unutmayın…

Joomla 1.5.x Gizle Plugini

Joomla 1.5.x Gizle Buton Plugini

Yorum Yap