İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Joomla
 3. Joomla ” Beğen ” Butonu

Joomla ” Beğen ” Butonu

joomla-facebook-like

joomla-facebook-likeJoomla’nın kötü yanlarından biri de çok esnek olmaması bana göre: özellikle facebook like butonları çıktıktan sonra bunu bire bir yaşadım. Siteme joomla like butonları eklemek istediğimde yaşadığım sıkıntıyı anlatamam. 🙂 Halbuki joomlanın en basit özelliği, basit olmasıydı!. Neden çok uğraşayım ki? Joomla facebook beğen eklentisi kurarak bu sorunu hemen çözmem gerek dedim ve hemen joomla beğen butonu işlevini görecek bir eklenti aramaya başladım. Sonuç, aşağıda! 

Facebook like eklentisi, facebook’u diğer web siteleri konusunda 10 adım daha ileri götüren bir eklenti. Bu eklenti yardımıyla o an facebook girişi yapmış kişi, girdiği web makalesinde bu butona bastığı an hiç bir uyarı almadan bu yazının bağlantı linki ile başlığı kendi facebook profilinde çıkıyor. Dolayısıyla arkadaş listesinde olanlarda bunları görüyor. Bunun anlamı şu: yazı daha çok kişiye facebook yardımıyla ulaşıyor.

Bundan dolayı çok önemsediğim bu uygulamanın joomla plugin olarak çıkmasını uzun süre bekledim; ücretli eklentiler çıkmasına rağmen onlara para vermek istemedim. Sonunda işime yarayacak bir ücretsiz uygulama çıktı, paylaşmakta bana düşer!

Aslında 2 haftaya yakın kullanıyorum ama yeni çıktığı için hemen yayınlamak istemedim.

Uygulamanın Adı: JLike

İndireceğiniz adres: http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/republish/12372

Adının anlamı bir nevi: joomla like
Ekle/kur kısmından kurup yayınlamanız yeterli; pluginin kendi içinde ayarları mevcut.

Joomla siteniz için çok önemli eklentilerin başında geliyor bence; bu uygulama yardımıyla siteniz içeriklerinin daha fazla kişiye ulaşmasına imkan sağlıyorsunuz. Böylelikle joomla facebook beğen eklentisi sorununuzu çözmüş oluyorsunuz.

Diğer eklentileri de denemek isterseniz şu linki açın: http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/social-share/facebook-share

Yorum Yap

Yorumlar (3)

 1. icon_avatar

  Tam istediğim gibi bir eklenti.Teşekkürler…

 2. icon_avatar

  çok saol yaa bende saatlerdir aradığım kaynağı bir tek senin siteden buldum. Aradığım buydu ya teşekkürler 🙂

 3. icon_avatar
  9 sene önce

  Arkadaşım çok teşekkürler eline sağlık…
  Beğendiğimiz ve paylaştığımız habere ait resmin çıkması mümkün değilmi bu modülde?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.