1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Samsung Galaxy S3 Mini GT-I8200Q Pil Yüzdesi Gösterme

Samsung Galaxy S3 Mini GT-I8200Q Pil Yüzdesi Gösterme
2

Daha öncesinde blogumda Samsung Galaxy i8200 S3 Mini pil yüzdesi gösterme adlı bir makale yazmış, S3 mini telefonlarda pil yüzdesinin nasıl gösterileceğini anlatmıştım. Fakat Samsung’un o kadar çok modeli var ki; benzer modellerde bile farklı sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Tıpkı Samsung Galaxy S3 Mini GT-I8200Q telefon modelinde olduğu gibi. Samsung Galaxy S3 Mini GT-I8200Q pil yüzdesi göstermek için ülkemizde piyasaya sürülen ve dünyada en çok kullanılan S3 mini modeli olan GT-I8200 dan farklı işlemler yapmak zorundasınız. Bu yazımda ben de sizlere Samsung Galaxy S3 Mini GT-I8200Q telefonlarında pil yüzdesini, sarj oranını nasıl göstereceğinizi anlatmaya çalışacağım. Biliyorsunuz; akıllı telefonlarda pil sorunu, en önemli sorun. Pil yüzdesini takip etmek, fazla şarj yememesi için uğraşmakta artık telefon kullanıcıları için standart işlemler haline geldi. Normalde pil yüzdesi telefonunuzda gözükmez; sadece bir kutucuk içerisinde yeşil renkte doluluk oranını görebilirsiniz. Samsung Galaxy S3 Mini GT-I8200Q telefonunuzda pil yüzdesini yani şarjınızın ne kadar olduğunu göstermek istiyorsanız yapmanız gerekenleri aşağıda yazacağım yalnız unutmamanız gereken bir şey var burada: yedeğinizi alın ve tüm sorumluluğun sizde olduğunu unutmayın!

Öncelikle Samsung Galaxy S3 Mini GT-I8200Q telefonunuzu ROOT’lamanız gerekiyor. Bu konuyu uzun uzun burada anlatmak istemiyorum. Bunu yine google aracılığıyla yapabilirsiniz. Hatta size iki root programı önereyim:

  • Kingo Android Root

  • Vroot (iRoot)

Bu programları, USB kablo yardımıyla telefonunuza bağlayın (USB hata ayıklama geliştiriciler kısmından açık olsun!) ve ROOT tuşuna basarak ekranda sizden istediklerini de yaparak ROOT işlemini yapabilirsiniz. Ayrıntılıları google’de bulabilirsiniz.

Gelelim pil yüzdemizi gösterme işlemlerine…

Aşağıdaki linkteki dosyaları indirelim. (Bunları telefonunuza indiriyorsunuz, unutmayın! Zip dosyası içerisinde olduğu için, telefonunuzda Root Browser tarzı uygulamaların olması gerekmekte ki zip dosyasının içerisinden çıkartabilesiniz.)

https://yadi.sk/d/cX5V7GmhhDtGy

  • İndirdiğimiz dosyanın içerisinde yer alan Xposed İnstaller i kuruyoruz. Kurduktan sonra açıyoruz ve Freamwork‘a basıyoruz. Gelen uyarıya tamam diyoruz ve açılan kısımda yer alan yükle tuşuna basarak yükleme işleminin bitmesini bekliyoruz. Bu sırada Root’ladığımız program’dan izin vermemizi isterse izin (authorize) veriyoruz. Telefonu yeniden başlatmamızı isterse yeniden başlatıyoruz.

Xposed İnstaller-1

  • Şimdi geldik indirdiğimiz dosyanın içerisinden çıkan 2. dosyayı kurmaya… GravityBox’u yüklüyoruz. Yükleme işlemi bittikten sonra Xposed İnstaller uygulamasını tekrar açıyoruz ve modüllere tıklıyoruz. Açılan kısımda GravityBox uygulamasını işaretliyoruz. Telefonu açma kapama tuşuna basılı tutarak yeniden başlatıyoruz.

Xposed İnstaller-2

  • Telefon yeniden başladıktan sonra GravityBox uygulamasını tekrar açıyoruz. Eğer bu kısımda herhangi bir hata alırsanız, tekrar telefonu açıp tekrar deneyin veya Xposed’dan Freamwork’u kaldırıp tekrar kurun veya Freamwork içindeki Hızlı Başlat’a basın. Tekrar deneyin. Program biraz sorunlu olduğu için 3 – 4 denemenizde açılabiliyor bazen. Şimdi eğer GravityBox uygulaması açıldıysa ilk kısımda ok seçeneğine basıp devam ediyoruz. Durum çubuğu iyileştirmelerine basıyoruz. Bu kısımda yer alan Battery Settings’a giriş yapıp yüzde metnine tıklıyoruz. Oh sonunda! Telefonumuzun pil yüzdesi artık durum bildirim çubuğunda gözükmeye başlayacaktır.

GravityBox-1

 

GravityBox-2

Unutmadan!
Telefonunuzu son bir kez yeniden başlatmanızı öneririm.
Ayrıca: Bu uygulamalar telefonunuzdan kaldırılırsa, yaptığınız ayarlar silinir!
Ve bu uygulamalar yardımıyla telefonunuzda bir çok yeni ayar yapabilme şansınız da var.

Kolay gelsin.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

  1. Telefon her yeni başlattığımda İspanyolca oluyor. yok mu bunun bir çözümü ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.