İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Blackberry HTTP hatası 403:Yasak hatası çözümü

Blackberry HTTP hatası 403:Yasak hatası çözümü

Blackberry HTTP hatası 403 Yasak

Blackberry HTTP hatası 403 YasakBlackberry model telefonlarda sıkça karşılaşılan hatalardan biri de HTTP hatası 403:Yasak hatası. Bu hata blackberry telefonunuzla internete bağlanmak istediğinizde ortaya çıkar. Yeni nesil telefonlarda mesela Blackberry 10 ve üzeri sistemlerin kurulu olduğu Blackberry model telefonlarda bu hatanın tek sebebi: telefonunuzda yeterli bakiye olmaması yani internet paketinizin olmamasıdır. (3G özelliğinin aktif olduğunu varsayıyorum.) Bunun dışında Blackberry HTTP hatası 403:Yasak hatası çözümü aşağıdaki gibidir:

Blackberry cihazınızın işletim sistemi 10 ve üzeri ise: hattınız 3G aktif olduğunu varsayarak telefonunuza TL yüklediğinizde bu sorunu kökten çözmüş oluyorsunuz. Yeni çıkan Blackberry cihazları Blackberry 10 işletim sistemine sahipler. Bu cihazlar diğer akıllı telefonlar gibi (Android ve iOS gibi) direk internet çıkışı sağlayabilmektedir. Blackberry 10 hem direk internet çıkışını hem de BIS özelliğini desteklemektedir.

Bir de blackberry 10 ve altı işletim sistemlerine sahip telefon modelleri var ki asıl sorun zaten bunlarda kaynaklanıyor. Eğer HTTP hatası 403:Yasak hatası alıyorsanız, kullandığınız Blackberry cihazı muhtemelen Blackberry OS veya Blackberyy 10 altı denilen ve BIS ya da BES paketi olmadan çalışmayan işletim sistemine sahip demektir.. Blackberry OS, Blackberry Server’lar üzerinden (bunun sebebleri güvenlik, verilerin sıkıştırılması gibi) internet üzerine bağlanan ve direk internet çıkışı sağlamayan bir yapıya sahiptir. Bu sebepten dolayı önce BIS ya da BES paketi aktif edilir, cihazın üzerinde bulunan Servis Kitapları güncellenir ve Blackberry Server üzerinden çıkış sağlanır. Zaten bu açıklama HTTP hatası 403:Yasak hatasının cevabını verir nitelikte: işte Blackberry HTTP hatası 403:Yasak hatası , telefonunuza BİS veya BES paketi tanımlanmadığı için kaynaklanıyordur. Müşteri hizmetlerini arayıp bu paketleri yüklemeniz gerekmektedir. Telefonunuzun servis kitaplarının güncel olduğunu da kontrol etmeniz de fayda var.

Yorum Yap