İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon

Samsung Galaxy S4 Android 5 Lollipop Güncellemesi Geldi

Samsung Galaxy S4 Android 5 Lollipop Güncellemesi Geldi
2

Uzun zamandır beklediğim Android 5 lollipop güncellemesi Samsung Galaxy S4 telefonuma gelmiş bulunmakta. Daha önce Samsung tarafından sadece Rusya rom’unda yapılabilen güncelleme an itibariyle Türkiye’de de yapılabilmekte. Yaklaşık 1.2 GB boyutundaki güncelleme için telefonunuzun ayarlarına girip cihaz hakkında kısmında yer alan güncelleştirmeleri denetle kısmından güncellemenin yüklenmesini başlatabilirsiniz. Galaxy S4 Android 5 Lollipop Güncellemesi ile telefonunuzu en son sürüm olan Lollipop sürümüne yükseltme imkanına sahip oluyorsunuz. Ben yüklemeyi başlattım bile!

s4-kitkat-lollipop-guncelleme

Daha önce yapılan açıklamalarda en iyi ihtimalle Galaxy S4 için Android 5.0 yükseltmesinin 2015 yılı içerisinde yapılacağı söylenmişti. Yılın bitmesine bir süre kala android lollipop güncellemesi gelmiş oldu. Bugüne kadar sadece Exynos çipsete sahip I9500 Galaxy S4’e destek sunan Android Lollipop işletim sistemi artık tüm Galaxy S4’lerde kullanılabilecek gibi gözüküyor.

Android 5 lollipop ile gelen değişikliler;

 • Yeni ART yapısı ve bildirim/kilit ekranlarındaki değişiklik.
 • 60 FPS hızına çıkan arayüz
 • Yeni TounchWiz sürümü ile arayüzdeki iyileştirmeler

Android 5 lollipop güncellemesi sırasında telefonuzun yedeğini her ihtimale karşı almanız yararınıza fakar güncelleme sırasında herhangi bir dosyanız silinmeyecek. Lollipop güncellemesi için S4’ünüzde minimum 3GB lık boş alan olması gerekiyor. Daha verimli olması açısından önerim:

 • önce yedeğinizi alın.
 • Sonra telefonu fabrika ayarlarına döndürün.
 • ve son olarak güncellemeyi yapıp, sonra telefonunuzu kullanmaya başlayın.

 

Samsung Galaxy S4 telefonlarda hali hazırda kullanılan Android 4.4.2 KitKat sürümüyle, güncellenmiş Android 5.0 Lollipop sürümü arasındaki farkı gösteren aşağıdaki videoyu da izlemenizi öneririm

https://www.youtube.com/watch?v=8QETNpd57kk

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

 1. Merhaba. Güncellemeyi yaptım fakat google hesabı kaldırmayı bulamadım. Rica edersem adım adım destek olur musunuz? Teşekkürler

  • Merhaba,

   Ana menüdeyken sağ altta yer alan uygulamalar kısmına tıklayın. Ayarlara giriş yapın. Üst kısımdan hesapları tıklayın. Google seçeneğine giriş yapıp gmail hesap isminizin üzerine tıklayın. açılan kısımdayken telefonun menü tuşuna yani orta tuşun solunda kalan tuşa bastığınızda hesabı kaldır seçeneği çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.