1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. WhatsApp neden açılmıyor? Whatsapp’a nasıl girilir?

WhatsApp neden açılmıyor? Whatsapp’a nasıl girilir?

internet

Önemli olaylar sonrası genellikle sosyal medya sitelerine erişimde sıkıntılar yaşanıyor. Bu sıkıntılı anlarda Google gibi arama motorlarında yapılan aramalarda en çok ‘Whatsapp’a neden giremiyorum, whatsapp’a nasıl girebilirim‘ kelimeleri sorulmaya başlıyor. Çünkü kullanıcılara internet erişimi konusunda herhangi bir bilgilendirme genellikle yapılmıyor, yapılsa bile bu bilgilendirme geç yapılıyor. Örneğin HDP’li milletvekillerine yapılan gözaltılar sonrası Başbakan Binali Yıldırım uzun bir süre sonra “güvenlik açısından bu tip önlemler alınabilir” açıklamasında bulundu. Facebook, Twitter, YouTube ve WhatsApp gibi uygulamalara giriş yapmakta sıkıntılar yaşanıyor. Peki, Whatsapp’a neden girilmiyor? Whatsapp’a nasıl girilir? Bu konuda neler yapabilir? WhatsApp neden açılmıyor sorununu çözmek için yapabileceğiniz bazı yöntemleri sizlerle paylaşacağım. Bu tip kısıtlamalarda eğer sosyal medya servislerinin ana sunucularında bir sorun yoksa iki seçenek kalıyor: ya sisteme aşırı yüklenme var ya da erişime kısıtlanma yapılmış demektir. Kısıtlanmadan kurtulmanın yöntemleri var. Legal yöntemler bunlar. 

 

WhatsApp çalışmıyor – 04.11.2016

Türkiye’de dün geceden bu yana internete erişim sıkıntılı. Facebook, Twitter ve WhatsApp gibi uygulamalar üzerinden girişlerde sorun yaşanıyor. WhatsApp’a giremeyen arkadaşlarda doğal olarak WhatsApp’a nasıl bağlanırım sorusunun cevabını arama motorları üzerinden bulmaya çalışıyor. WhatsApp’tan gönderilen iletiler, karşı tarafa iletilemiyor. İnternet sürekli gidip geliyor. Facebook çok yavaş ve zaman zaman cevap veremiyor. Whatsapp’a girmek için telefonunuza bazı uygulamaları indirmeniz gerekiyor. WhatsApp’a girmek için erişim engelini aşmanıza yardımcı olacak uygulamalar var. Bu uygulamalar ile WhatsApp’a girebilirsiniz.

Whatsapp giremiyorum diyorsanız

Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarına bakarsak, WhatsApp dahil sosyal medya hesaplarına yönelik bir erişim engellemesi olduğunu anlıyoruz. Bu engellemenin mahkeme kararı olmadan -çünkü öyle bir karar yok gibi gözüküyor- güvenlik nedeniyle alındığı görülüyor. Buna sebep olarak ise gece boyunca başlayan terörist destekçilerinin sokaklara çıkma çağrısını gösterebiliriz.

WhatsApp’a girmek için uygulamalar

whatsappa-giremiyorum-programlar
WhatsApp nasıl girilir VPN uygulamaları

WhatsApp’a girmek için çeşitli uygulamalar var. Bu uygulamaları kullanırsanız, erişim engeline takılmazsınız. Bu uygulama için kullandığınız telefonunuzun uygulama marketine girerek arama kısmına Zenmate, VPN, Opera free vpn, zenmate core VPN, ücretsiz vpn yazıp indirebilirsiniz. Bu uygulamaları telefonunuza kurup, çalıştırmanız gerekiyor. Çalıştırdıktan sonra arka planda aktif olan uygulama ile sosyal medya hesaplarınıza erişim kısıtlamasına takılmadan girebileceksiniz.

Yorum Yap