1. Ana Sayfa
 2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar

Piranha Business III Tab 9.0 Ekran Kilidi Format ve Hard Reset

Piranha Business III Tab 9.0 Ekran Kilidi Format ve Hard Reset
2

piranha-business-iii-tab-9.0-zArkadaşımın bir abisi tarafından elime geçen Piranha Business III 9.0 tablette ekran kilidi sürekli denendiği için kilitlenmişti ve açılmıyordu. Var olan mail adreslerini bilmedikleri için – ki biliniyorsa ekran kilidi çözülebilir. – bana getirdiler. Ben de ufak bir araştırma sonucunda bu işlemi yapmak için neler yapılacağını buldum ve sizlere aktarmak istiyorum.

 • Öncelikle bilmeniz gereken, piranha ekran kilitleri konusunda ücretsiz destek vermiyor. Bu işlemi düzeltmek için para vermek zorundasınız. E biz ne güne duruyoruz değil mi? :)

 • Piranha.com.tr sitesine girip arama kısmına Piranha Business III 9 yazdığınızda, tabletin ismi ekranda görünecektir. Tabletin sayfasını açıyoruz. Sürücü ve yazılımlar kısmından aşağıdaki ürünleri indiriyoruz:

 • Live Suit

 • En son güncel ROM

 • Bunları indirdikten sonra bilgisayarınıza zip dosyasından çıkartıyorsunuz.

 • Şimdi tabletin HOME tuşuna basılı tutarken USB yi bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınız aygıtı görecektir. Eğer aygıt tanınmadı derse, aygıt yöneticisine girip tanınmayan aygıtı güncelleyi seçin ve live suit dosyasının içinde yer alan USBDriver klasörünü gösterip, güncelleme yapmaya izin verin. Artık aygıtı tanıdığı için indirdiğiniz ROM’u yani yazılımı tablete kurabileceğiz.

 • Live Suit.exe dosyasını Live Suit adlı indirdiğimiz klasörün içinde bulup tıklıyoruz. Tıklama işleminden sonra Select İmg seçeneğini seçiyoruz ve Business III 9 için indirdiğimiz ROM klasörünün içindeki img dosyasını seçiyoruz.

* SysUpdate seçeneğine tıklayıp rom’un yüklenmesini bekleyin. Bittiğinde Uptade Success diyecek ekranda… Bu işlem pc nize göre 15 ile 45 dk sürebiir.

Artık tabletinizi açabilirsiniz.

İyi günler. :)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

 1. 9 sene önce

  Piranha business Tab II 9.0 iççin napıcaz.aynısı olmaz diimi ?

 2. İlgili dosyaları üretici sitesinden indirirseniz eğer işlemlerde bir farklılık yok: sadece dosyalar farklı. Yine benzer işlemleri yaparak kurulum yapabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.