1. Anasayfa
 2. Teknoloji Haberleri

MessageMe Mobil Mesajlaşma Uygulaması – Nedir? Nasıl Kullanılır?


0

MessageMeAkıllı cep telefonları ve tabletler için yeni çıkan mesajlaşma servisi MessageMe android ve İOS işletim sistemlerinde çalışan ücretsiz uygulama. BBM pin benzeri bir sisteme sahip olan bu uygulama şimdilik ücretsiz ve google play veya ios mağazasından indirilebiliyor. İOS kullananlar için extra özellikleri de barındıran uygulama WhatsApp a rakip olmayı hedefliyor ve BBM pin benzeri sistemiyle de daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyor. Telefonunuza kurduğunuzda telefon defterinizde olan herkesi uygulamaya kaydediyor, onun dışında 4 haneli PİN’inizi paylaşarak veya başkasının PİN kodunu girerek arkadaş olarak ekleyebiliyor, konuşabiliyorsunuz.

MessageMe’de, iOS kullanıcılarına özel müzik gönderme seçeneği de bulunmakta. Bu özellik yardımıyla İOS kullanıcı arkadaşlarınızla iTunes üzerinden sevdiğiniz müzikleri paylaşabilirsiniz. Bunun yanında Android ve iOS platformunda fotoğraf, video, resim çizme, ses kaydı ve konum bilgileri gibi multimedya özelliklerinden de yararlanabiliyorsunuz.

Şuan sosyal medyada adını sıkça görebileceğiniz uygulamanın bazı özellikleri ile WhatsApp uygulamasını geçtiğini görüyoruz: bakalım whatsapp bu atağa karşılık olarak neler yapacak?

Uygulamayı kullanmak için,

Google Play veya AppStore üzerinden indiriyorsunuz.

– Kurulum çok kısa sürüyor. Sonrasında size verdiği PİN kodunu isterseniz kullanabilirsiniz.

– Facebook hesabınızla da kayıt olabiliyorsunuz ayrıca facebooktan ekleme özelliği de var – eğer karşı taraf facebook hesabını tanımlamışsa. –

Özellikle BBM Pin uygulamasını sevenler ile instagram ve twitter kullanıcıları tarafından çabucak sevilen ve indirilen uygulama şuanda google play ve appstore de en çok indirilen uygulamalar arasında ön sıralarda yerini almış bulunmakta. Facebook benzeri mesaj okunduğunda karşı tarafa bunun saatini de ayrıyetten gösteriyor, bunun yanında çizim özelliğinin olması da ilgi çekici bir özellik. Gayet hızlı ve stabil çalışan bir uygulama olarak göze çarpıyor. İlk başta whatsapp – BBM karışımı bir taklit uygulama olduğu akla gelse de ileri de neler olacak hep beraber göreceğiz.

Peki sizin PİN numaranız ne?

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 1
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir