İlginizi Çekebilir
Paypalda TL dönemi
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Bir devin yok oluşu.

Bir devin yok oluşu.


Vay be ne günlerdi…

Eskiden windows’a bu disketler yardımıyla ayar çekerdik… Oyunları bunlara saklardık, mini minnacık şeyler…

Kot pantalonun arka cebine sığıyordu işte iyi hatırlıyorum; eski oyunları bunların içinde paylaşırdık: fazla da ram yemezlerdi. max. 4-8 ram yiyen oyunlarla oynardık ama ramlerde şimdi ki gibi 1 gb felan değildi tabii ki =)

ne günler gördü disketler, japon devi sony’nin aldığı kararla anne kucağında disketlerin sonu gelmiş oldu =)
evet haberimizin konusu bu…

Teknoloji sektörünün önemli isimlerinden Sony, 2010 yılının sona ermesiyle birlikte bir zamanların popüler depolama teknolojisi disketlerin satışının Japonya içinde sona ereceğini açıkladı.

Sony’nin bu kararı almasında ise tahmin edileceği üzere son yıllarda popülaritesi gün geçtikçe artan USB hafızaların, harici disklerin, CD/DVD ve Blu-ray medyaların etkisi oldu.

Dünyanın ilk 3.5 inç ebatlarındaki disketini 1981 yılında dünyaya sunan ve dünyaya pazarladığı disketlerin satışını daha önce sona erdiren Sony, aldığı bu son kararla birlikte disketlerin anavatanında da ömrünü tamamladığını teyit etmiş oldu. Zaten diğer disket üreticileri de disket satışını daha önceden sona erdirmişti.

2002 yılında 47 milyon disket satışına ulaşan Sony, takvimler 2009 yılını gösterdiğinde ise 12 milyon rakamını bile zor görmeye başlamıştı.

Yorum Yap