İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Sinekritik: Old Dogs

Sinekritik: Old Dogs


Öncelikle filmin afişini ilk olarak kampüs içindeki alışveriş merkezinde gördüğümde , bir dönemin usta oyuncularının ne kadar yaşlandığını düşünmeye başlayınca üzüldüm: resimde gördüğünüz gibi özellikle robin williams karakterindeki makyajın çokluğu sizin de dikkatinizi çekecektir.

Son zamanlarda çok iyi film izlediğimi söyleyemeyeceğim, fakat ders molası verdiğim bir arada harici diskimden bu film çıktı: ne ara indirdiğimi bilmiyorum, belki de arkadaşımdan almışımdır. Fakat izlediğime pişman değilim, iki usta oyuncuyu aile komedisi bir filmde izlemek, hem de gülümseyerek izlemek doğrusu çok hoş bir deneyimdi.

Filmde iki kankayı canlandıran usta oyuncular, yıllar önce bir iş görüşmesi sonrası yaptıkları kutlama neticesinde yaşanan ” istenmeyen olay ” ın yıllar sonra başlarına dert olacaklarını bilmiyorlardı herhalde: iki çocuk! Annesinin onları korumak adına yaptığı inanılmaz olay sonrası hapise girmesi neticesinde bu çocuklar yeni (!) babalarına kalmıştır, el mahkum bakacaksın! İşte aile deneyimini uzun yıllar boyunca yaşamamış bu iki ortak, bakalım bu işin altından nasıl kalkacaklar?

Aslına bakarsanız, amerikan aile yapısını eleştiren filmleri çok seviyorum: ama bir türlü kendi çektikleri filmlerden ders almıyorlar, hep görünmeyen olası tarafını uyguluyorlar gerçek hayatlarında. Halbuki bu filmde ailenin, çocukların ne kadar önemli olduğu güzel bir şekilde vurgulanmış: fakat hayatı sadece iş olan iki bireyin nerdeyse çocuk bezlemekten bile habersiz olmaları ironik.

İki usta için bile izlenebilecek güzel bir aile komedisi filmi old dogs, türkçeye ise iki babalık olarak çevrilen film gerçekten eğlenceli.

Aklımda kalan komik sahnelerden birini yazmak istiyorum: John Travolta‘nın joker tiplemesi çok güldürdü beni. hahaha Ayrıca yaşlı ama çapkın adam rolü ona çok yakıştı!

Filme 7 puan verdim.

İşte fragmanı:

<

p style=”text-align: center;”>{dailymotion}xcv1v0{/dailymotion}

Yorum Yap