İlginizi Çekebilir
Sinekritik: Iron Sky
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Sinekritik: Recep İvedik 3

Sinekritik: Recep İvedik 3


Seri filmlerin düştüğü en büyük tuzaklardan biri de git gide filmdeki kalitenin düşmesi ile izleyicilerin yaptığı eleştirilerdeki artıştır. Bunu bir çok seri filmde gördük, yüzüklerin efendisi gibi bir filmi saymazsak. Çünkü yüzüklerin efendisi bir kitaptı ve en önemlisi öncesi vardı ( hobbit gibi.. ) Ama seri filmlerde yaşanan izleyici hayal kırıklıkları her zaman fazla olmuştur ve ” artık yeter da ” cümlesini çok duymuşuzdur.

Recep ivedik 3 filmi ise başlı başına bir fiyasko, 35 dk mı ne izledim filmi ve kapattım. Zaten en başından beri gereksiz espriler ve amatör oyuncularla çekilmiş sahneler vardı: serinin 3. filminde bunlar tavan yaptı deyim yerindeyse…

Fİlmin dışında konuşmak istemiyorum aslında ama şahan gökbakar ‘ı özellikle şehit haberleri çıktıkça lanetler okumaya başlıyorum. O yüzden ona karşı bir gıcıklığım söz konusu ama inanın recep ivedik filmini en çok gülmeye ihtiyacım olduğu zamanda açtım ve izlemeye başladım. Yine inanın ki gülmek için kendimi zorladım, zoraki gülümsemeler ile devam ettim. Bir kaç yerinde güldüm, sanki yanlış bir şey yapmış gibi… Ama yok, yok. Film çok boş.

Şuan bu yazıyı yazarken 4. filminin de çıkacağını öğrendim, yani yazık bu izleyici kitlesine de. Sinemaya her hangi bir katkısı olmayan bir karakter ile yoluna devam eden, sorulduğunda ” ben sinemayı seviyorum ” diyebilen bir tip var karşımızda: ne zaman sonlandıracaksın bu işkenceyi?

Ben bu filmi sonuna kadar izlemesem de sinemalar.com da 1 puan verdim, aslında fazla bile. Kesinlikle izlemeyin.

Ve film hakkında yazılabilecek bir şey yok, iyi bir şey zaten hiç yok… Amatör oyunculuk, kötü yönetmenlik, tek başına nereye kadar recep?

Yorum Yap