1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. WordPress Jetpack more words yazısını silmek

WordPress Jetpack more words yazısını silmek

WordPress Jetpack more words yazısını silmek

WordPress kullanıcılarının en çok kullandığı ve belki de en çok kullanması gereken uygulamalardan bir tanesi de Jetpack uygulamasıdır. Fakat bu uygulamanın en işe yarar yanı olan ‘sosyal medya hesaplarında paylaşma’ kısmında bir sorun ile karşılaşabilirsiniz. Aslında bu bir sorun değil, ayarlarda yapılacak ufak bir düzeltme ile çözülecek bir eksiklik diyebiliriz. Jetpack ile sitenizi Facebook’a bağladıysanız ve yazınızda ‘devamını oku’ etiketi kullandıysanız yazılarınız Facebook sayfasında devamını oku etiketine kadar da paylaşılır ve sonuna (xx more words) yazısı eklenir. Bu benim sinirimi bozmuştu, sizin de bozmuştur ki burdasınız. 🙂 Bu more words yazısından kurtulmak çok basit:

  • Öncelikle Ayarlar kısmına giriş yapıyoruz.
  • Okuma kısmına giriyoruz.
  • Her yazı için, göster seçeneğinin karşısındaki seçeneklerden ‘özet’ değil diğerini yani tüm metin seçeneğini işaretliyoruz.

Bu ayarlamadan sonra yazdığınız yazılar facebookta sadece yazının başlığı ve yazının linki ile yayınlanır. Böylelikle jetpack more words silme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1986 Rize/Çayeli doğumlu. Öğrencilik hayatında bir çok kulüp organizasyonlarında, etkinliklerde ve sempozyumlarda yer aldı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasının yanında; bu blogu ile 2010 yılında Türkiye çapında yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışmada 1. oldu. Kitap okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor...

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Merhaba, dediğinizi yaptım ama hala görünüyor. Sebep ne olabilir sizce?