İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Sinekritik: Yenilmezler 2: Ultron Çağı

Sinekritik: Yenilmezler 2: Ultron Çağı

yenilmezler-2

Marvel tüm çizgi kahramanlarını beyaz perdeye aktarmaya devam edecek. Her süper kahramana ayrı filmler çektiği gibi bir de çoğu kahramanı bir araya getireceği serilerle de izleyicinin karşısına çıkıyor Marvel. Şimdiden 2018 yılına kadar çekilecek filmler belli bile. Her filmden sonra devam filmleri hakkında haberlerde sinema sitelerinde yayınlanıyor. Yenilmezler serisinin ikincisi de bunlardan biri. Devam edecek olan serinin ikinci filmine Ultron çağı adı eklendi. Bu filmde süper kahramanlarımız kendi iç sorunları ile yüzleşmeye de başlıyor. Takım ruhunu ön plana çıkartan bir film olan Avengers 2, izleyiciye görsel bir şölen yaşatmak dışında kurgu ve senaryo açısından pek de olumlu izlenim vadetmiyor diyebiliriz. Filmin baş rolünde Robert Downey Jr. Scarlett Johansson, Mark Ruffalo ve daha birçok popüler aktör rol alırken Ultron’a sesiyle James Spader katkıda bulunuyor. Avengers: Age of Ultron filmi kesinlikle en yüksek çözünürlükte izlenilmesi gereken bir film.

yenilmezler-2

Tony Stark önderliğindeki süper kahramanlar içerisinde aykırı sesler çıkmaya başlamıştır. Tony Stark, insanlığı korumak adına bir barış programını geliştirmek için uğraşır fakat işler çığırından çıkar: insan yapımı bir yapay zeka olan Ultron ortaya çıkar. Ultron’un ise insanlık için farklı planları vardır ve bunun için dünyayı yok etmesi gerekmektedir. Süper kahramanlar takım olmanın önemini gösteren sahnelerle birlikte güç birliği yaparlar ve savaş yeniden başlar.

Ultron karakteri beklediğim kadar ürkütücü olmadı. Bu filmle ortaya çıkan Vision karakteri ise bir palyaço gibi; sevimsiz ve çok da karizma bir karakter değil: etkisi ise diğer kahramanlardan daha fazla nedense! Yenilmezler 2 de Hawkeye daha ön plana çıktı hatta en az Demir Adam kadar ön plandaydı diyebiliriz. Ki bu durumu sevdim. Çünkü süper kahramanlar içerisinde ‘tek insan’ olan oydu. Hawkeye’nin hayatı hakkındaki sürpriz gerçekten ilginçti. Black Widow karakteri ise hala akıllarda soru işareti: Budapeşte olayı askıda kalsa da onun hakkında, geçmişine dair bir kaç izi daha bu filmde izleme sahnesi bulduk. Böylelikle 2 karakter hakkında da bazı sorular giderilmiş oldu. Hulkbuster ile Hulk’ın dövüş sahnesi filmden akılda kalan ender sahnelerden biriydi. Bunun dışında karakterlerin fazla oluşu sağlam bir temele dayalı kurgunun olmasına izin vermedi gibi gözüktü: direk savaş sahnesi ile başlayan film merakta bırakan sahnelerle ve tabii ki süper kahramanların zaferiyle bitti. Bu filmde Vision, Scarlet Witch ve Quicksilver’la tanışmış olduk. Böylelikle süper kahramanlar ekibi daha da büyüdü ve devam filmlerinde daha çok kahraman göreceğiz demektir bu…

yenilmezler-2-ultron-cagi_

Serinin bir sonraki halkası ile final yapacağı konuşuluyor; son filmin ismi Infinity War olacak. Fakat son film en az 2 bölüm halinde yayınlanacak gibi gözüküyor. Karakterlerin fazla oluşu biz izleyicilere de seçim yapmak zorunda bırakacak: çünkü Yenilmezler 2 den sonra çıkacak olan Kaptan Amerika serisinin 3. filminde kahramanlar arasında yaşanacak iç savaşı izleyeceğiz. Kaptan Amerika’nın 3. filminde rakip olarak Demir Adam’ın olacağı söyleniyor.

 

Ülkemizde yaklaşık 1.250 bin kişinin izlediği film 250 milyon dolarlık bütçesi ile sinema severlerle buluşmuştu. Bilim kurgu sevenlerin, marvel hayranlarının ve tabii ki serinin diğer filmlerini izleyenlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapım. Tony Stark’ın ‘kötü’ yanının üzerinde fazla durulmadı ama ‘kötü’ olmaya doğru gittiğini görmek mümkün. Bakalım serinin devamında neler olacak.

İyi seyirler.

Yorum Yap