İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Teklif – the proposal – Sinekritik

Teklif – the proposal – Sinekritik


Hollywood’un bilindik filmleri farklı oyuncularla çekmesine alışkınsanız, işte size benzer filmlerin iyilerinden biri daha : teklif. Sandra Bullock ile Ryan Reynolds gibi iki ünlü oyuncuyu bir araya getiren bu romantik komedi , daha başlamadan sonunu tahmin edebileceğiniz eğlenceli ve güzel bir aşk hikayesini anlatan sıradan bir film…

 

Bir kitap editörü, ülkede kalabilmek için erkek asistanıyla evlenmek zorundadır. Yeni çift, çocuğun ailesi ile tanışmak üzere Alaska’ya yolculuk yaptıklarında, sürpriz bir düğünle karşılaşırlar ancak peşlerindeki göçmenlik bürosu yetkililerini başlarından savmak için bu plâna sonuna kadar bağlı kalmak zorundadırlar. Filmin özetini bu şekilde kısa ve net yapmak yeterlidir herhalde =)

Bir çok kişi bu filmi aslında baya bir beğendi; taklit film olduğunu bildikleri halde… ben ise çok ” zoraki ” buldum.. neden?. Durup dururken göçmenlik sorunu çıkıyor ve patronlar toplantı yaparken editör asistanı toplantıya girip bir anda olaya müdahil olması – ki istemeden – sonrasında göçmenlik bürosu yetkililerin amansız takibi ve  ikilinin illa da birbirlerini sevmediklerini ısrarla söylemeleri , tam evlenecekken herkesin ” şeytanın metresi ” dediği hatunun dürüstlük abidesi olması ve en sonunda bunu ” sevdiği için ” yaptığını baba rolunu oynayan kişi dışında herkesin tahmin etmesi… Çok hızlı mı? evet, bana göre öyle… fakat şunu dediğinizi duyar gibiyim: 3 gün içinde veya anında bile sevebilir insan karşısındakini… haklısınız =)

Sandra bullock bu rollere uyan bir kadın… Rol üzerine ” cuk ” diye oturmuş ve hakkını da vermiş. Ryan reynolds hakkında ise konuşmaya gerek yok, adam işini yapıyor yahu!

film, herşeyi tadında bıraktı diyebilirim; 1 sahne dışında… Orasını da fazla uzun tutmadı zaten.. Bu yüzden diğer benzer filmlerdeki aşırılıkları görmeyeceğinizden ailecek izleyebileceğiniz bir film diyebilirim. Özellikle alaskaya bayıldım =) param olursa gidicem =)

sinemalar.com puanı 8.5 olan film için ben 7.5 verdim.

iyi seyirler =)

Yorum Ekle