İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Sinekritik: How do you know?

Sinekritik: How do you know?


how do you knowFilmin afişini ilk gördüğünde dikkatimi iki karakter çekmişti; sarışın ablamız küçüklüğümde çok izlediğim ve ekranlarda gördüğüm o tatlı kız ile tabii ki sinemanın en önemli aktörlerinden, her filmini hiç düşünmeden izlediğim ve bu filmini neden izlemediğim jack amca idi. :) İkisinin oynadığı bu filmi daha önce gözden kaçırmış olduğuma üzüldüm o an ve hiç düşünmeden filmi oynatmaya başladım.

Lisa spor kariyerinin zirvesindedir ve spordan başka bir şey düşünmemektedir. Fakat yaşı gitgide artan lisa için; ABD takımına tekrar girememek yıkım olur ve hayatın gerçekleriyle karşı karşıya kalır: artık kendine yeni bir uğraş bulmak zorundadır. George ise farkında olmadığı bir dava ile karşı karşıya kalır ve babasının geçmişindeki hatalar yüzünden bu olayı üstlenmek zorundadır; fakat o da geleceği adına karar vermek zorundadır: ya aşkı seçecektir ya da babasını…

Kısacık da olsa size hikayeden yukarıda filmdeki karakter isimleriyle bahsetmek istedim; aslında konusu itibariyle gereksiz yere uzatılan bir film olduğunu düşünsem de kadronun temelinin sağlam olmasının yanında kendini izlettirmesi de film için güzel bir artı olarak söylenebilir. Hayatlarının en kötü günlerinde karşı karşıya kalan 2 gencin öncesinde yaşadıklarından bağımsız bir şekilde konuşmaları ve tesadüfler eseri tekrar karşılaşmaları… Kaderin güzel bir oyunu değil mi? Ya da Jack Nicholson’un o gülümsemesini tekrar tekrar izlemek? Gerçekten mükemmel oynuyor; kısa süreli ekranda olsa bile…

Yönetmen ve/veya senarist; filmde komedi ile romantikliği iyi harmanlamış sayılmaz. Arada kalmış gibi; bu da vasat düzeyde filmin ilerlemesine sebep oluyor belki de ama oyuncuların kaliteli bir şekilde rollerinin üstesinden gelmesi yine de filmi yere düşürmüyor. Owen Wilson, Jack Nicholson, Reese Witherspoon, Paul Rudd gibi kaliteli oyuncuların yer aldığı kadro gerçekten filmi ayakta tutan ana etkendi diyebiliriz.

Konu klişe; kurgu klişe; senaryo sıradan ama kaliteli oyunculuk… Gerçekten ilginç bir deneyim oldu. İzlerken sıkılmadım ama bir etkisi de olmadı diyebileceğim filmlerden biri. Sırf kadro için izlenebilir diyebilirim ama.

Benim notum 5,5

İyi seyirler.

Yorum Ekle