İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Shaolin Soccer – SineKritik

Shaolin Soccer – SineKritik


İşte futbol bu!.
Boş vaktiniz mi var?. sadece gülmek mi istiyorsunuz?. Saçmalıklara gülecek boş vaktinizmi var?
Doğru filmi buldunuz işte!.
Bir film bu kadar gereksiz olabilir; fakat bir o kadar da komik. Efektler o kadar güzel ki, kendimi tsubasa çizgi filmlerini izler iken buldum sanki…

Filmin konusu; takım arkadaşının kendisini çekememesi sonucu yapılan tuzakla ayağını kaybeden bir eski – ünlü oyuncu ile kung-fu’yu yaymak konusunda ustasına söz veren bir gencin, futbolu keşfetmesi ve devamında karşılaşmaları ile başlıyor… Arada, aşktan esintiler ve kung-fu filmlerinde gördüğümüz sahneler var, fakat filmin sonuna doğru oynanan final maçındaki sahneler matrix filmlerini aratmayacak düzeyde!. Uzakdoğu insanının futbola bakış açısı sanırım böyle, tsubasa filmlerinde gördüğümüz aslan vuruşu ve kalecilerin inanılmaz kurtarışları burada da var.

Filmde, herşey var demiştim; espriler o kadar basit değil… Güldürüyor insanı, film içerinde çeşitliliğe önem verilmiş ki bir an müzikal havası da yakalanabiliniyor filmde..

Uzakdoğulular yine ilginç bir film ortaya çıkarmışlar, film gereksiz bir film bir amacı vs. yok; tek verebileceği mesaj ” takım oyunu ” dur. Bundan dolayıdır ki, boş vaktiniz varsa ve gülmek istiyorsanız, izleyin. rahatlayın!.

iyi seyirler.

Yorum Ekle