İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Müzede Bir gece 2 – Sinekritik

Müzede Bir gece 2 – Sinekritik


Bir devam filmi bu kadar kolay nasıl heba edilebilir ve/veya bu kadar kaliteli bir kadroya bu kadar kötü bir senaryo nasıl oynatılır diye düşünsem cevap olarak müzede bir gece filmini vermem, doğru olur herhalde…


Filmin ilk versiyonu hakkında şu sayfada bir sine yorumda bulunmuştum ve giriş cümlem şöyle idi: Tarihe meraklımısınız? Ama sıkıcı olduğunu mu düşünenlerdensiniz? İşte size güzel bir film seçeneği: müzede bir gece. İşte şimdi tam tersini söylüyorum: hayır, izlemeyin.

Bu filme gidipte öğrenebileceğiniz tek şey tarihi kahraman isimleri olur ve onların gerçekte olmayan özellikleri ile ekrana yansıtılması… Ve sadece tek bir yerini beğenirsiniz: filmin sonunu… bu düşüncelerimde o kadar eminim ki… Fakat şunu da belirtmekte var, yorumları internette inceledim biraz ilk filmi izlemeden ikinci filmi izleyenler filmi nasıl beğeniyorlar neye göre değerlendiriyorlar şaşırdım doğrusu..

Pembe panter ve Müzede bir gece filmlerinin de yönetmeni olan Shawn Levy bu filmin de ilk filmdeki başarısını gösteremese de ne yaptığını bilmez bir tavır içerisindeydi bana göre: senaryoyu nasıl işleyeceğini bilmiyordu gibi… zaten senaryo hakkında konuşmaya bile gerek yok o kadar basit espriler var ki nasıl gülünür bunlara bilmiyorum.

Oyuncu kadrosunun geniş olduğuna kanıpta filme gidenlerde olabilir, özellikle komedi ustalarının komik olmayan sahnelerde öne sürülüp hiç olmasa izleyiciyi ekranda tutsun mantığı ile oynatıldıklarını ve yine tekrar söylemek gerekirse ana amacın bu filmden dehşet para kazanmak olduğunu söyleyebilirim.

başrolde oynayan oyuncu ben stiller bu filmde kendinden birşey katmadı olaya, ne dendiyse onu yaptı. durdu, döndü, öptü vs.  bu kadar yani!

Filmde beğendiğim bir nokta ise bazı bölümlerde yer alan bilgisayarla yapılan görüntülerin, özellikle canlı resimlerin çok güzel ve başarılı bir şekilde yapılması… Fakat buna karşılık koskoca uçakla uçak müzesinde o hızla uçması da bir o kadar kötüydü!.

Yönetmene kızmak istiyorum ama bir taraftanda düşünmeden edemiyorum; bu kadar boş bir senaryo için yönetmen ne yapsın? Senaristlerde o kadar kötü değil: tekrar aklıma geliyor, bu iş para için yapıldı!

İlk filmi izleyenler benim gibi ikinci filmide izlemek isteyeceklerdir ve eğer düşüncelerimde haklıysam onlarda pek memnun kalmayacaklardır.

10 üzerinden 5 puan verdiğim bir film.

önerim: gereksiz yere izlemeyin ya da tarih bilginiz için izleyin!

iyi seyirler

Yorum Ekle