İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Bir Çılgının içinde – Sinekritik

Bir Çılgının içinde – Sinekritik


Evet, Eddie Murphy komedi filmleri gerçekten kendine has ve değişik oluyor, ayrıca çokta komik! Bu filmden önce bir başka komedi – eğlence filmi daha izlemiştim, big stan diye.. İki komedi filmi üst üste iyi gitmez diye düşünürken, arkadaşımın da ısrarıyla izledim ve komik! iyi ki izlemişim..

Şu var ki, Eddie Murphy gerçekten komedi işini iyi yapıyor… Güldüğünde ya da gülümsediğindeki yüz hali gerçekten komedi. Üstüne cuk diye oturmuş yani..

Filmin konusu, uzaylı nil gezegeninde yaşayan bir grup parmak insanın gezegenlerindeki hayatı sürdürmeleri için dünyaya yolladıkları enerji küpü çalışmaz ve bir çocuğun eline geçer. Bunu geri alıp çalıştırmak için nil gezegeninin en iyi yüzbaşısının komutasında insan suretinde olan bir gemi dünyaya gelir ve sonrasında komik olaylar ile devam edip, mutlu bir sonra biter…

Eddie Murphy filme ayrı bir renk katmış, 2 rolde birden oynadı. zaten bunlara alışık olduğunu da biliyoruz… Hem robot hem de yüz başı rolünü gayet başarılı oynadı. özellikle robot rolü ön planda olduğundan onu daha çok gördük. hareketler olsun, konuşma olsun gayet başarılı idi. ayrıca dünyalı varlıkları taklit ederken ki mimiklerini görmeniz lazım!

Film komedi filmi, bir kaç yerde ince mesajlar yakaladım: örneğin, uzayda yanlız değiliz lafı gibi…

eğlenmek ve gülmek istiyorsanız bu filmi kaçırmayın..

sinemalar.com sitesinde 10 üzerinden 7.5 verdim filme..

<

p style=”text-align: justify;”>iyi seyirler.

Yorum Ekle