İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler

Big Stan – Sinekritik


0

Arkadaşım misafirim olduğu için her zamanki gibi iyi bir film seçmek yerine eğlenceli bir vakit geçirebileceğimiz iki film seçmek istedim, biri de komedi filmlerinden çokça izlediğimiz Rob Schneider’in yer aldığı Big stan, türkçe ismiyle uslu dur filmi idi.

Filmin konusunu anlatmak gerekirse, dolandırıcılık konusunda usta olan stan’ın bir barda tanıştığı eski mahkum bir adamdan duyduğu sözler üzerine kendini hapishanede korumak için kung-fu öğrenmesi ve hapishanede kendini ispat ettikten sonra yaşanan ilginç eğlenceli olaylar işleniyor… Komedi filmi diye lanse edilen film aslında öyle değil, sadece eğlenceli bir film diyebilirim. Fakat verdiği bazı toplumsal mesajlar açısından ilginçti..

Filmin tek eksiği, filmde sadece rob schneider ile jennifer marrison’un ön planda olması… Aslına bakarsanız jennifer marrison’un ön planda olmasının tek nedeni güzelliği idi. Onun dışında pek birşey yoktu. yani kısaca başrol oyuncusu dışında oyunculuk sergileyen yoktu, herşey onun etrafında gelişti ve bu da kısır bir döngü oluştursa da yine de eğlenceliydi.

film sonuna kadar pek gülmedim diyebilirim. fakat aklımda kalan toplumsal mesajlardan biri, takım olma duygusunun her zaman başarılı olacağının filmde örneklenmesi ile eşcinselliğini herkesin özgürce yaşaması gerektiğine vurgu yapılması idi. Bunun dışında, hiçbirşey!

Boş zamanı olanların eğlenceli bir film arıyorlarsa başvurabilecekleri bir film..

sinemalar.com puanı olarak 10 üzerinden 7 puan verdim. Bu bile aslında fazla..

iyi seyirler.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle