Yahoo hesabı nasıl silinir?
  1. Ana Sayfa
  2. Google Aramalarım

Yahoo hesabı nasıl silinir?

2

Bir dönem oldukça popüler olan Yahoo, artık eski günlerini mumla arıyor ve kendini “satmak” için yollar arıyor. Birçok şirketle yapılan görüşmeler olumsuz sonuçlanırken, yaşanan bazı “olumsuz” olaylar şirketin popülaritesini günden güne düşürmeye devam ediyor. Son olarak Çarşamba günü 1 milyondan fazla kullanıcın hesaplarına yapılan hack saldırısı sonucunda bilgileri sanal korsanların eline geçti. Bu son saldırının kısa bir süre önce gerçekleştiği resmi olarak kabul edilen ve 500 milyondan fazla Yahoo hesabının bilgilerinin ele geçirildiği korsan saldırıdan sonra geldiğini de belirtelim. Bu gelişmeler birçok kullanıcın Yahoo hesabını silmesine, Yahoo hesabını kapatmasına neden oldu. Peki, Yahoo hesabı nasıl silinir? Yahoo hesabı nasıl kapatılır? Bu sorunun cevabını sizlerle paylaşalım.

Yahoo hesabı nasıl silinir cevabı bu yazıda

Yahoo hesabı nasıl silinir?

Yahoo Başkanı ve CEO’su Marissa Mayer tarafından yapılan son açıklamada 2013’teki siber saldırı olayının “devlet destekli” korsanlarca gerçekleştirildiğine inanıldığı ifade edildi. Bütün bu gelişmeler sonrası bazı kullanıcılar sadece şifrelerini değiştirme yolunu seçerken bazıları iki adımlı doğrulamayı etkinleştirerek hesabını daha güvenli bir hale alma yolunu seçti. Fakat bazıları da hesabı kapatarak “tamamen bu sıkıntılardan” kurtulmayı seçebilir. Eğer sizde hesabınızı kapatmak istiyorsanız, bunu çok basit bir şekilde gerçekleştirebileceğinizi ve daha da önemlisi diğer güvenlik yöntemlerinden daha az işlem gerektirdiğini belirtelim. Bu da Yahoo ile yollarınızı ayırmanın zamanı gelmişti dedirtebilir.

Yahoo hesabınızı silmeden önce bilmeniz gerekenler

1. Yahoo hesabınızı silmek, Yahoo Mail, Flickr ve Yahoo Fantasy Sports’daki fantezi spor liglerinden herhangi birini içeren tüm Yahoo hizmetlerine erişimi kaybetmek anlamına gelir. Hesabınızı kapatmadan önce bir Yahoo hizmetinde depoladığınız önemli bilgileri kaydettiğinizden emin olun.  Yahoo Mail’teki e-posta mesajlarının veya eklentilerin kaydedilmesi, Flickr fotoğraflarınızın Google Foto veya başka bir bulut servisine taşınması anlamına gelir ve belki koşuya devam eden bir takımınız varsa fantezi futbol play-off’ları bir hafta içinde sonuçlanana kadar beklemek anlamına gelir.

2. Hesabınıza şifre olmadan erişmek için Yahoo Hesap Anahtarı’nı kullansanız bile, hesabınızı silmek için hesap şifrenizi girmeniz gerekecektir.

Yahoo hesabınızı silmeden önce yapmanız gerekenler

Yahoo’da sakladığınız önemli maillerinizi kaydetmeyi unutmayın. Yalnızca Flickr’ı kullanmak veya fantezi futbol oynamak için bir Yahoo hesabınız varsa bu diğer hesaplarınız için bazı ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Fakat Yahoo Mail’i birincil mail hesabı olarak kullananlardan biriyseniz hesabınızı silmeden önce gelen kutunuzdan geçerek önemli e-postaları ve kişileri kaydetmelisiniz. Bunu yapmanız içinse üçüncü parti bir araç pek bulunmuyor; bu yüzden tek tek mesajları, ekleri ve kişileri manuel olarak kaydetmeniz gerekecek. Yine de Gmail’e geçmek istiyorsanız, mailleri taşımak için kullanımı kolay bir araç bulunmakta. Bunu nasıl yapacağınızı da anlatayım:

Yahoo Mail’den Gmail’e nasıl geçilir?

Gmail gelen kutunuzdan sağ üst köşedeki dişli çark simgesini tıklayın ve Ayarlar’ı tıklayın. Ardından, sayfanın üst kısmındaki Hesaplar ve İçe Aktar’ı ve ardından Posta ve kişileri içe aktar’ı tıklayın. Burada, Yahoo e-posta adresinizi girebilir ve Yahoo verilerinizi Gmail’e aktarabilirsiniz. Önümüzdeki 30 gün boyunca kişi içe aktarmayı, postaları içe aktarmayı ve yeni postaları içe aktarmayı seçebilirsiniz.

Yahoo Hesabını Tamamen Silme / Kapatma

Yahoo hesabınızı silmek için yapmanız gerekenler: (Yahoo hesabınızı açın öncelikle)

1. Yahoo hesabınızı feshetme sayfasına gidin. (Oturum açmak için bir telefon numarası kullanırsanız, bunun yerine alternatif hesap sonlandırma sayfasına gidin.)

2. Devam etmek istediğinizden emin olmak için hesabınızı silmeyle ilgili bilgileri okuyun.

3. Parolanızı girin.

4. Recaptcha kodunu girin.

5. Bu Hesabı sonlandır etiketli düğmeyi tıklayın.

Bu işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğinizde, Yahoo hesabınız tamamen kullanılamaz hale gelecek. Unutmayın: bu işlemi tamamladığınızda geri döndürülemez.

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

  1. Hocam yahooyu kapatmayi anladim ama icindeki fantasy football hesabini nasil silicem onu silip öyle kapatmak istiyorum fakat bir şey bulamadım bana yardımcı olur musunuz?

    • Hesabı sildiğinizde bir süre sonra otomatikmen oyun hesabı da silinmiş olması lazım. (oyun hesabı silinmez oyunla bağlantı silinir, bu farklı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir