Büyük Kumar – Rogue Trader – 1999 – Altyazılı İzle
 1. Anasayfa
 2. Google Aramalarım

Büyük Kumar – Rogue Trader – 1999 – Altyazılı İzle

0

Merhaba, bugün Facebook grup sayfalarını takip ederken, KTÜ İşletme bölümünde görevli bir hocamızın, öğrencilerine önerdiği Rogue Trader filminin bulunamadığını gördüm. Sınavda çıkacak konulardan bir tanesi olduğu söylendi. Büyük Kumar filminde Ewan McGregor gibi usta bir isim yer alıyor. 1999 yapımı filmde Bearings Bankası’nda hesap uzmanı olarak çalışan bir görevlinin, kumar oynayarak kazandığı parayı kaybetmesi sonrası yaşattığı finansal çöküşün arka planı anlatılıyor. Türkçe’ye ‘ Büyük Kumar ‘ adıyla çevrilen Rogue Trader adlı filmde, Wall Street ekonomisi hakkında bilinmeyen gerçeklere de yer veriliyor.

Yönetmen koltuğunda aynı zamanda senarist ve yapımcı olan ve Öldüren Cazibe (1987), Ölüm Öpücüğü (1991), Pascali’s Island (1988) gibi yapımlarla bilinen İngiliz yönetmen James Dearden yer alıyor. 

Ne demiştik?

Büyük Kumar - Rogue Trader işte bu CD ile satılıyor. Piyasada bulmak zor...
Büyük Kumar – Rogue Trader işte bu CD ile satılıyor. Piyasada bulmak zor…

Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde görevli bir hocamız, Finansal Kurumlar Yönetimi adlı dersle alakalı olan filmi öğrencilerine önermiş. Bununla kalmamış; sınavda, filmle alakalı sorular soracağını da belirtmiş. Haliyle öğrencilerde filmi izlemek için Google üzerinde arayışa girdi. Normalde kaçak yayın/paylaşım yapmamak lazım ama öğrenciler için, öğrenci arkadaşlar için bu durumu esnetebiliriz diye düşünüyorum.

Filmin dünyaca ünlü sinema sitesi İMDB üzerinde 6,3 gibi orta bir noy aldığını hatırlatayım. Piyasada/Google’de Türkçe dublajlı veya altyazılı filmi bulmanın zor olduğunu da belirteyim, ben de çok aradım. Wall Street gibi ekonominin kalbinin attığı bölgede yaşananları çok açık bir şekilde anlattığı için önemli olan fakat gözardı edilen bir yapım olduğunu da belirteyim. Sizde Rogue Trader adlı filmi izlemek istiyorsanız, Büyük Kumar filminin alt yazılı videosunu yazımın sonunda bulabilirsiniz. Filmde Nick Leeson, Bearings Bankası’nda hesap uzmanıdır. Problemleri gidermek için Jakarta’ya gönderildiğinde orada iyi izlenimler bırakır ve Singapur da ticaret birim yöneticisi olur. İlk yılında, tüccarlarının birinden kaynaklanan kayıplarını kapatmak için kumar oynar ve işler iyi gider. Ne var ki sonraki yıllar da Nick başkalarının paraları ile kumar oynamaya devam eder ve kayıplarını gizlemeye çalışır ta ki meşhur finansal çöküşe neden olana kadar… |

Filmin kısa özetine değinirsek; fazla para kazanma hırsı, sizi kötü sonuçlarla karşılaştırabilir. Hatta genelde karşılaşırsınız. : )

Rogue Trader – Büyük Kumar altyazılı izle

Rogue Trader – Büyük Kumar altyazılı izlemeniz için aşağıdaki playeri kullanabilirsiniz.

Videoyu Türkçe altyazılı izlemek için, alt kısımda bulunan altyazı ikonuna tıklayıp, aktif olmasını sağlayın. (otomatik altyazılı açılıyor zaten) ayarlar kısmından da altyazı seçeneklerinden Türkçe’yi seçin. Youtube sayfası olduğu için arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Sonra arkanıza yaslanın ve izleyin. :)

Bu arada aynı dersin hocası, yine ekonomi ile alakalı bir film olan Inside Job – İç İşler filmini de izlemelerini öğrencilerine önermiş; onu da Inside Job – İç İşler – 2010 – Altyazılı İzle sayfasından izleyebilirsiniz. :)

İyi seyirler, derslerinizde başarılar.

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir