Inside Job – İç İşler – 2010 – Altyazılı İzle
 1. Anasayfa
 2. Google Aramalarım

Inside Job – İç İşler – 2010 – Altyazılı İzle

1

Merhaba, bugün Facebook grup sayfalarını takip ederken, KTÜ İşletme bölümünde görevli bir hocamızın, öğrencilerine önerdiği Inside Job filminin paylaşıldığını gördüm. Oscar adaylı bir yönetmene sahip, Türkçe’ye ‘ İç İşler ‘ olarak çevrilen Inside Job, tüm dünyayı etkisi altına alan 2008 ekonomik krizinin perde arkasında yaşananları gözler önüne seren, belgesel havasında bir film olarak karşımıza çıkıyor. Yönetmen koltuğunda Charles Ferguson yer alırken, 2010 yılında çekilen filmin, 20 trilyon doları aştığı iddia edilen ekonomik krizin göze çarpmayan ayrıntılarına yer verdiğini hatırlatayım.

Inside Job - İç İşler
Insıde Job – İç İşler

Ne demiştik?

Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde görevli bir hocamız, Finansal Kurumlar Yönetimi adlı dersle alakalı olan filmi öğrencilerine önermiş. Bununla kalmamış; sınavda, filmle alakalı sorular soracağını da belirtmiş. Haliyle öğrencilerde filmi izlemek için Google üzerinde arayışa girdi. Normalde kaçak yayın/paylaşım yapmamak lazım ama öğrenciler için, öğrenci arkadaşlar için bu durumu esnetebiliriz diye düşünüyorum.

Film, derinlemesine araştırmaların yanı sıra finans dünyasının önemli isimleriyle, politikacılarla ve gazetecilerle yapılan dudak uçuklatıcı röportajlar üzerinden arsız bir endüstrinin gelişimini takip ediyor. Aynı zamanda da siyasetin, düzenlemelerin ve akademinin yozlaşmasıyla sonuçlanan yıkıcı ilişkiler ağını açığa çıkarıyor. Matt Damon tarafından seslendirilen film yalnızca ABD ile sınırlı kalmıyor; İzlanda, İngiltere, Fransa, Singapur ve Çin’e de giderek, her birimizin hayatını etkilemekte olan yoz ve açgözlü sistemin resmini bir bütün olarak çiziyor. Bu, olayları parça parça gazetelerde okumaktan çok farklı bir his; uyandırıyor, sarsıyor.

Filmin dünyaca ünlü sinema sitesi İMDB üzerinde 8.3 oy aldığını ve çok beğenildiğini de buraya eklemem gerek. Sizde Inside Job adlı filmi izlemek istiyorsanız, İç İşler filminin alt yazılı videosunu yazımın sonunda bulabilirsiniz. Insıde Job gibi filmlerin daha çok izlenmesi; hatta izlemekle kalmayarak, anlaşılması, kapitalizmin geldiği boyutun iyi görülmesi, dersler alınması önemli. Bir de sınavda başarılı oldunuz mu, tamamdır. : )

Inside Job – İç İşler altyazılı izle

Inside Job – İç İşler altyazılı izlemeniz için aşağıdaki playeri kullanabilirsiniz.

Yüksek kalitede izlemek için, videonun yüklendiği siteye üye olup, üye girişi yaptıktan sonra videoyu yeniden açmalısınız.

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 5
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir