İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Sihirli Şehir – Sinekritik

Sihirli Şehir – Sinekritik


Sihirli şehir… Aslında tam anlamıyla sihirli olmayan bir şehir, bu ismi neden seçtiler bilmiyorum. Yer altı şehri gibi birşey daha uygun gelebilirdi, bana göre..

şuan bu yazıyı yazdıktan sonra büyük ihtimalle bu filmi unutacağım, çünkü herhangi bir albenisi olmayan bir film. Amaç olarak çocuk kitlesini seçip ona göre bir propaganda yapsalar bu filmin daha çok kişi tarafından izleneceğini düşünüyorum. oyuncu kadrosunda bill muray, tim robbins gibi iki dev oyuncunun bulunması zaten izlemek – almak için bir sebeb olarak gösterilebilir. bende bunlara kanarak aldım.

Öncelikle afişte yer alan kısmı ben göremedim. Neden böyle yaptılar bilmiyorum.

Filmin konusuna gelince, dünyada yaşayan insanların ortak bir kararıyla yer altına yapılan bir şehrin 200 sene boyunca kapalı kalmasına karar verilir, açılması için de 200 yıldan geri doğru sayan bir kutu verilir fakat bu unutulur ve sonuçta 200 yıl boyuncaşehri idare eden jeneratörün durma noktasına gelmesi ile daha önce aileleri kaçmayı denemiş iki çocuğun yer yüzüne çıkmak için verdikleri mücadele anlatılıyor…

Filmin bir başlangıcı yok; çünkü bir anda mühendisler bunu yaptı dendi ve direk şehire daldık… yani neden bu oldu ya da bu kadar şeyi yapmışlar ama çocuklar dünyaya çıktıklarında herşey normal gibi… Bunu neden böyle yaptılar bilmiyorum.

Özellikle sinema eleştirmenlerinin seveceği bir film olmasa gerek; fakat çocukların kesinlikle izlemesi gerekecek bir film diyebilirim.

Çocuk oyuncularında ileri de iyi bir oyuncu olacaklarını düşünüyorum.

Çocuklarını sinemaya götürmek isteyenler ya da film izletmek isteyenler bu filmi alabilirler; onların beğeneceği türden.. Aksiyon vurdu kırdı yok..

benim puanım 10 üzerinden 6 oldu ama bir çocuk bu filme 10 üzerinden 10 verebilir =)

iyi seyirler.

Yorum Yap