İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Ninja Scrool – Sinekritik

Ninja Scrool – Sinekritik


Can sıkıntısına böyle kavgalı dövüşlü , hem de insan üstü güçleri olanların kavgası dövüşü iyi geliyor gerçekten… Bir de film kaliteli olunca, tadından doyum olmaz.

Uzakdoğu anime filmlerinin bir çoğu kalitelidir, anime film sevenler bu konuda bana katılacaktır. Örneğin İMDB veya beyazperde gibi sinema arşiv sitelerinde anime filmlerini kontrol ederseniz bir çoğunun oy oranları yüksektir ve yapılan yorumlarda çoğunlukla pozitiftir. Tabii ki anime filmlerin izleyici kitleri farklıdır ama bu film için şunu söyleyebilirim: çocuklar çizgi film diye sakın bunu izlemesin =)

Filmde ” kan ” çok önemli bir etken sanırım, bir çok kavga sahnesinde kan fışkırmaları vs. baya ileri derecede… zaten webden film hakkında yaptığım araştırmalarda bu filmin japonya dışındaki versiyonunda bazı sahneler çıkartılmış.. Ben de onları izleyemedim ama merakta etmedim değil =) Cinsellikde filmde yer kaplıyor, hem de nasıl =) o yüzden çocukların bu iki sebebten ötürü izlemesini tasvip etmiyorum.

Filmin konusuna gelince; Jubei Kibagami, Feodal Japonya zamanlarında yaşayan, hayatını kazanmak için bütün Japonya’yı baştan aşağı dolaşıp kılıcını kiralayan efendisiz bir ninjadır. Fakat kader, ağlarını Jubei’nin averelik günlerine bir süreliğine son vermek için örmeye başlamıştır. Salgın hastalık yüzünden telef olan bir köyü araştırmak için gönderilen Koga Ninja takımı, yolda Tssai adlı bir yaratık tarafından saldırıya uğrar ve Kagero adlı dişi bir ninja hariç tamamı katledilir. Kagero, Jubei tarafından kurtarıldıktan sonra, intikamını almak için geri dönen Tssai, Jubei ile yaptığı düelloyu garip bir şekilde kaybeder ve tam bu sırada Dakuan’ın da olaya karışır…

Filmde bir çok insanüstü karakter var; taşa dönüşen adam, yılanlı kadın, patlayıcılı kadın, ölmeyen bir adam, kör ama her şeyi gören adam, klonlanan adam… hepsi de şeytanca bu yeteneklerini amaçları uğruna kullanıyorlar fakat tabii ki kahramanımız jubei onların üstesinden geliyor; fakat sonu bekledğimiz gibi bitse de jubei için hiç öyle bitmiyor diyebilirim.

Japon mitolojisinden karakterlerin yer aldığı filmde ninja kültürünün de anlatılması iyi olmuş..

eğlenceli bir film, anime severler kaçırmasın.

iyi seyirler.

Yorum Ekle