Dinlediklerim: Sedat Sayan Ellere Düş
  1. Ana Sayfa
  2. Müzik - Klip

Dinlediklerim: Sedat Sayan Ellere Düş

0

Sedat Sayan Ellere Düş adlı şarkıyı ne yazık ki şarkı piyasaya çıktıktan on yıllar sonra ilk defa dinleme şansını elde ettim. Bana Masal Anlatma adlı, Burak Aksak’ın yazdığı ve yönettiği filmin siyahi gençlerin Tofaş marka arabanın içinde sokakta yüksek sesle dinleyerek geçtikleri o komik sahnede duymuştuk şarkıyı. Tabii ben de merak edip tamamını dinlemek için google de arama yaptım ve buldum. Ezgisi, sözleri, hissettirdikleri belki de günümüz pop dünyasında bir çok kişinin ilgisini çekmeyecek türden ama ben biraz eski kafalıyım herhalde. Bir kaç kez dinledikten sonra kafayı yeme olasılığı da var tabii ki. : ) Sedat Sayan Ellere düş şarkısı dinlemek isterseniz aşağıdaki videoyu açabilirsiniz.

Sedat Sayan Ellere Düş şarkı sözleri :

Ellere düş hadi dillere düş

Hadi git de yabancı ellere düş

İnan en kolay şey hemen çekip gitmek

Mümkün değil sana geri dönmek

(sadece ana nakaratı yazıyorum)

Sedat Sayan Ellere düş şarkısının söz yazarı ise İbrahim Erkal. Ünlü sanatçının da bu şarkıyı yorumladığını belirtmek lazım. Özellikle bu şarkıyı eski toprak sayılacak yaşça büyük abilere sorduğum da aldığım cevap ise manidar: ilk çıktığında çoğu aşık bu şarkıyı dinliyormuş hem de kaç kez! Yani zamanın aşıkları bu şarkıyı çok iyi biliyordur… Burak Aksak‘a böyle bir şarkıyı tekrar gündeme getirdiği için teşekkür etmek lazım.

Fakat özellikle yeni nesil gençlerin bu şarkıyı çok seveceğini sanmıyorum…

Sedat Sayan Ellere düş şarkısının bağımlısı olmamaya bakın. : ) Bu arada evet aklınızdan geçtiği gibi: Sedat sayan Seda Sayan ın kardeşi…

Okumaya Devam Et
Görüşün Önemli!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle