İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. ERROR: Global site keys are not supported hatası çözümü

ERROR: Global site keys are not supported hatası çözümü

featured

Wordpress sitenizde eğer spam yorumlar vs engellemek için yorum ve yönetici girişi gibi bölümlere eklemek adına google captha eklentisi kurmuşsanız (recaptha) güncellemeler sonrası ERROR: Global site keys are not supported benzeri bir hatayı sitenize girmek istediğinizde veya yorum kısmında görebilirsiniz. Bu hatanın nedeni google kaynaklı recaptha eklentisi yüzünden yaşanıyor. Eğer bu sorunu çözemezseniz ve recaptha eklentisini admin girişinde de aktif etmişseniz (spam saldırıları önlemek için) yönetici kısmına giriş yapamazsınız. ERROR: Global site keys are not supported hatası çözümü ise şu şekilde:

Öncelikle sitenizin cpaneline giriş yapın.

wp-includes/plugins kısmında yer alan googlecaptha plugininin öncelikle bir yedeğini alın.

Sonrasında bu uygulamanın ismini değiştirin. Bu şekilde yaptığınızda reCaptha eklentisi otomatikmen deaktif olacaktır.

siteadiniz.com/wp-admin kısmından yönetici kısmına giriş yapın. Eklenti deaktif olduğu için eklenti dosyası googlecaptha.php bulunamadı gibisinden bir uyarı verebilir. Dikkate almayın.

https://www.google.com/recaptcha/intro/index.html sayfasından recaptha sayfanıza giriş yapın. Google’ye tanıttığınız tüm siteleri silin. Sonra sitenizi tekrar fotoğrafta göründüğü gibi oluşturun.

ERROR Global site keys are not supported

Siteniz yönetici panelinde recaptha eklentisine eklentiler kısmında bulun ve eklentiyi düzenle kısmına tıklayın. Açılan kısımda yeni oluşturduğunuz sitenin (google captha sayfasında) keys leri tekrar girin ve kaydedin.

Sonrasında eklentiyi tekrar aktifleştirin.

Sorun çözülmüştür.

Yorum Ekle