TRT Bismillah İlahisi ( Bismillahirrahmanirrahim ) – Fatih Koca
  1. Ana Sayfa
  2. Müzik - Klip

TRT Bismillah İlahisi ( Bismillahirrahmanirrahim ) – Fatih Koca

0

besmeleDünya kupasını takip ederken TV ile çok haşır neşir olunca: reklamları bile kaçırmıyoruz artık. İşte son zamanlarda TRT ekranlarına odaklanmışken, bir ilahi kulaklarımın pasını sildi diyebilirim: kalbe ve akla hitap eden bu ilahi, çok ilgimi çekti. Hemen araştırdım tabii. Baktım ki Google’ye ” TRT Bismillah İlahisi ” çok kez yazılmış; benim gibi bu ilahiyi beğenen çok kişi olduğunu da görünce, ayrıca sevindim: çünkü bir çok kişi demek ki bu ilahiyi dinliyor! Yine de sosyal medyada çok paylaşılmadı sanki? Hemen indirip, sizlerle paylaşmasam olmazdı değil mi? İlahinin asıl adının ” Birinci Söz – Bismillah ‘ olduğunu da unutmadan yazayım..

İlahiyi söyleyen Fatih Koca; sesi çok güzel bir insan, imrenebilirsiniz: kendisi Ankara İlahiyat Üniversitesinde ben bu yazıyı yazarken öğretim görevlisi olarak görev yapmakta idi. Diğer ilahilerini de mutlaka dinleyin derim tabii ama biz besmele ilahisine geri dönersek eğer: İlahi dediğin şey (videonun sonunda da dendiği gibi) insana aşk, şevk verecek: gerekirse ölüyü diriltecek! Fatih Koca; o kadar güzel yorumlamış ki, tekrar tuşuna basıp yeniden dinlemeden edemiyorum! Dilime dolandı; sokakta yürürken tekrar ediyorum. Her adımımda besmele çekiyorum! Ne kadar güzel! Size de aynısı olacak mı acaba?

Bu arada bu ilahinin, Said Nursi‘nin Sözler eserindeki Birinci Sözler kısmından istifade edilerek Dervişane grubu tarafından yazıldığını ve Fatih Koca tarafından seslendirildiğini: son zamanlarda ise TRT ekranlarında Ramazan Sevinci programının tanıtımında kısaca tanıtıldığını eklemekte fayda var. Bu sayfada ilahinin tamamını dinleyebilirsiniz arkadaşlar!

İşte; dinleyelim hemen:

NOT: Video, geçen yıl ki (2013) ramazan programından alıntıdır. İstanbul’dan güzel görüntüler eşliğinde, iyi dinlemeler. Ya Allah!

Güncelleme: Çok sevildiğinden olsa gerek, Fatih Koca hocamız bu güzel ilahinin klibini de çekmiş. Onu da aşağıya ekliyorum.

Fatih Koca Klip:

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle