Ujam – Kendi müziğini kendin oluştur!
  1. Ana Sayfa
  2. Müzik - Klip

Ujam – Kendi müziğini kendin oluştur!

0

ujam-launch-320x258.jpgUjam, adından da anlaşılacağı üzere diyecektim ki ( çünkü TR de bir çok sitede böyle tanıtılmaya çalışıyor ) vazgeçtim, çünkü adından bir şey anlamıyoruz. =) Ama resimde gördüğünüz gibi, bir müzik sitesi. Fakat diğerlerinden farkı var: Kendi müziğini kendin oluşturuyorsun!

Hemen konuya girecek olursak, siteye öncelikle üye olduktan sonra giriş yapıyorsunuz. Aklınızdan geçen şarkıyı, mikrofona mırıldanıp kaydediyorsunuz ( record ) sonra da site bunun için notalar hazırlıyor. Siz de bu notalar üzerinde oynamalar yapabiliyorsunuz.

Aşağıda resimli örneklerde vereceğim ama bu siteyi bana söyleyen ‘volkan’ arkadaşımdan da bahsedeyim, uzun zaman sık kullanılanlarda ekli tuttum sonunda inceleyebildim siteyi.

Site, biraz karmaşık gelebilir. özellikle, dj ve benzeri programlar kullanmışsanız rahat hareket edebilirsiniz. Ücretsiz üyeler sadece 1 dk lık şarkılar oluşturabiliyor ki bunlar bile yeterince eğlenmenize olanak sağlıyor. Daha uzun kayıtlar için, premium yani ücretli üye olmanız gerek.

şarkınızı mırıldandınız ve sistem size notalarını çıkardı. Sonra sizde bu notalar üzerinde oynama yapıyorsunuz. Şarkının hızını, temposunu felan ayarlıyorsunuz. Sonra da kulaklıklarınızı takıp eserinizi dinliyorsunuz. =)

Biraz uğraştıktan sonra ortaya güzel sonuçlar çıkıyor. Site ingilizce ve ben yazıyı hazırlarken türkiye de pek bilinir olmadığını google sayesinde gördüm. türkçe desteği de tabii ki yok.

ujam-2.png

Resimlerde görüldüğü gibi her şey. Biraz karışık olduğu konusunda hem fikiriz. Fakat, buna rağmen biraz uğraş sonrası iyi şeyler ortaya çıkacaktır. Bu oluşturduğunuz eserleri kaydedebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bu arada sitenin girişindeki resimler çok güzel, diğer üyelerin çalışmalarını da videolar kısmından izleyebilirsiniz. ingilizceniz iyiyse ve birazcık dj programları kullandıysanız, hemen sökersiniz.

web sitesi: www.ujam.com

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle