İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Sinekritik: Çatı Katı [ Duplex ]

Sinekritik: Çatı Katı [ Duplex ]


Eğer uymak istiyorsanız veya sevgilinizle sakin – eğlenceli bir film arıyorsanız; bu film tam buna uygun diyebilirim.

uzun zamandır film izlemedim diyebilirim; geçen gün başarısız bir taxi driver film izleme denemem sonuçla bitti. Fakat dün gece erken yatmaya karar verdim fakat bari uyuyana kadar bir film izleyeyim derken karşıma bu film çıktı; pişman olmadım diyebilirim.

Filmin konusu ise şöyle: yeni evli çift olan nacy ve alex yeni bir eve taşınmak istemektedirler. Beğendikleri ev tam bütçelerine uygundur fakat bir sorun vardır: dublex katında yaşayan kiracı!. Kendilerini tamamen amerikan rüyasına kaptırmış bu yeni çift, onunla beraber yaşamayı göze alıp yeni evlerine taşınırlar; fakat bu kiracının – ki 100 küsür yaşında – başlarına bu kadar sorun olacağını tahmin etmemişlerdir!. Kiracılarıyla uğraşırken başlarına gelenler ve komik anlar… Bir insan kiracısından nasıl kurtulamaz? sorusunun cevabı bu filmde…

Drew Barrymore ile Ben stiller gibi sevdiğim iki oyuncunun başrolde oynadığı filmde; emin olun drew çok güzeldi… Oyunculuktan bahsetmiyorum, gerçekten manken gibi olmamasına rağmen aşırı güzel bir kadın ve gülümseme ve sarışınlık bir kadına bu kadar yakışabilir demek geliyor içimden : )

Film bir evin duplex katında geçiyor ; arada amerikan markalarını ( starbucks ) övmeleri dışında pek bir sorun yok filmde… Sıradan bir aile filmi gibi… Yeni evli çiftin evde yapabileceklerine indirgenmiş fakat olaya kiracı katıldığında birbirinden komik sahneler peşpeşe geldi.

Filmde öyle aşırı gülmüyorsunuz, tepkileriniz genellikle gülümseme şeklinde oluyor ama konusu sıradan ve bilindik olmasına karşın en başta dediğim gibi: uyurken, çok boş vaktiniz olduğunda, sevgilinizle [ özellikle kızlar bayılacaktır filme… evlilik gibi bir konu var çünkü : ) ] ailenizle izleyebileceğiniz sıradan bir film…

Ben 6.5 puan verdim, imbd puanı da buna yakın..

iyi seyirler.

Yorum Ekle