İlginizi Çekebilir

blogumadokunmayoutube, google vs. derken ülkemizde yasaklanan sitelerin sayısı gün geçtikçe artmakta. Bir taraftan yasaklanan siteleri destekliyorken ( pornografik vs. siteler ) bir taraftan işe yarar siteler kapandığında bas bas bağırıyoruz. Son olarak da internette hayli hayranı olan blogspot.com da kapatılan siteler arasına girdi. Koskoca kırmızı puntolarla yazılmış ‘bu site mahkeme kararıyla kapatılmıştır’ yazısını görünce açıkcası ben de üzüldüm.

kapatılma sebebi de malum, digitürk’ün başvurusu… Burada bilinmesi gereken şeyler var,

– kısa yoldan para kazanmak isteyen bazı denyolar, google tarafından çabuk indexlenen ve arama sonuçlarına hemen yansıtılılabilinen blogspot.com uzantılı blog sitelerine maç yayınlarını ekleyerek amaçlarına ulaşmak istiyorlar. Sayıları fazla değil, blogcular içerisinde dikkate alınmayacak sayıdalar.

Burada iki tarafta suçlu olabilir, hemen taraf tutmamak lazım. Şöyle ki google digitürk ü, digitürk de googleyi suçluyor.

aralarındaki horoz dövüşünü tam anlayamasak da, yapılan açıklamalar neticesinde googlenin daha haksız olduğunu söyleyebilirim. Be adamlar, bu mahkemelerle uğraştırtmadan bu blogları hemen kapatabilseniz! Dünyanın parasını kazanıyorsunuz!

Neyse,

Bu olaylardan sonra bir organizasyon başladı. twitterde vs. sosyal medyada baya aktif bir katılım oldu. bende #blogumadokunma etiketiyle twitterimden tepkimi ortaya koydum.

facebook.com/blogumadokunma adresinden de son gelişmeler vs. paylaşılıyor.

Ben bu tip olaylarda tarafsız olmayı yeğliyorum. Çünkü sömürülen bir taraf var, bunları durdutabilecek bir tarafta var… Ama nedense mahkemelere düşüyor bu olaylar ve olan da bizlere oluyor. üzücü tabii…

Bu arada, bu yazıyı daha önce yazmalıydım. yasak bir süredir devam ediyor, bunu da belirteyim…

 

Yorum Yap