İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress

Wordpress Anket Eklemek

Wordpress Anket Eklemek
2

wordpressWordpress tabanlı sitelerinizde veya bloglarınızda ziyaretçileriniz için anket düzenleyebilirsiniz. Hatta siteniz hakkında ziyaretçilerinizin neler düşündüğünü merak ediyorsanız veya farklı bir konuda ziyaretçilerin görüşleri nelerdir diye merak ediyorsanız anket ekleyebilirsiniz. Bunun için bir eklenti kurmanız gerekmekte. Wordpress anket eklemek için kullanmanız gereken eklentinin adı WP-Polls. Şuanda en yaygın olarak anket yayınlamak için kullanılan eklenti bu. Wordpress tabanlı sitenizde anket yayınlamak için bu eklentiyi kullanmanızı öneririm. Türkçe dil desteği de var. Eklentiyi kullanmak için yapmanız gerekenler ise:

WordPress anket eklentisi indirme linki: http://wordpress.org/plugins/wp-polls/

Anket eklentisini linkten indirip de kurabilirsiniz fakat önerim eklentiler kısmına girip yeni ekle kısmına basın ve arama kısmına WP-Polls yazın ve arama yaptırın. Çıkan sonuçlarda WP-Polls’a tıklayıp kur tuşuna basın. Eklentiyi aktifleştirin.

Eklentinin Türkçe dil dosyası var fakat kurduğunuzda hala ingilizce ise dil yamalarını şu adreste bulabilirsiniz: https://plugins.trac.wordpress.org/browser/wp-polls/i18n/ TR dosyalarını indirip eklenti içerisinde yer alan dil dosyalarının bulunduğu klasöre atmanız yeterli.

wp-polls-wordpress-polls

Gelelim WP-Polls ayarlarına. Yönetici panelinde yer alan Polls (Anket) seçeneğine tıklayın. Bu kısımda anketinizi oluşturabilir, kimlerin oy verdiğini görebilir, anket ayarlarını düzenleyebilir, eğer css kodlamadan anlıyorsanız anket şablonları düzenleyebilir veya yazabilirsiniz.

Tüm işlemleri yaptıktan sonra sıra geldi anketimizi sitemizde yayınlamakta. Bileşenler kısmına girip, WP-Polls’u bulup görüntülenmesini istediğiniz kısıma ekleyip kaydet diyorsunuz. İşlem tamam! Artık anket sayfanızda görüntülenecektir.

wordpress-anket-ekleme

Eğer bir sorun olursa buradan yazabilirsiniz.

Kolay gelsin.

 

 

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

  1. buton yerine resim koysak?_

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.