İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress

Yoast subheadingsKeyword hatası çözümü

Yoast subheadingsKeyword hatası çözümü
subheadingsKeyword hatası çözümü
4
2

subheadingsKeyword hatası Yoast SEO yüklü Wordpress sitelerde karşımıza çıkıyor. Wordpress, tek bir kod bile kullanmadan kendi sitesini yapmak isteyenler için ideal içerik yönetim sistemidir. Wordpress için Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmak adına bazı eklentiler kullanmak gerekebiliyor. Tabii bunun için de kod bilgisine gerek yoktur. Bu eklentilerden bir tanesi de ücretsiz olarak kullanıma sunulan Yoast SEO eklentisidir. Bu yazımda sizlere Yoast üzerinde ortaya çıkan subheadingsKeyword hatası hakkında çözümünü anlatmaya çalışacağım.

Yoast seo eklentisi, SEO açısından en çok kullanılan eklentilerden biri. Bende uzun zamandan bu yana kullanmaya devam ediyorum. Bugün eklenti ile siteme içerik eklemeye çalışırken aşağıdaki hatayı aldım. Bugüne kadar karşılaşmamıştım. Eklentiyi etkisizleştirip tekrar etkin hale getirmeme rağmen yine düzelmedi. Sosyal medya ve Yoast SEO resmi sitesinde araştırma yaptığımda cevap bulamadım. Daha sonrasında Yoast SEO’nun resmi bug yani hata bildirme forumunda araştırma yaptığımda da sonuç alamadım. – Ki oraya bir not bıraktım yine. – Daha sonra deneme yanılma yoluyla bulduğum çözümü paylaşıyorum.

Öncelikle hata kodu aşağıdaki şekilde gözüküyordu:

‘subheadingsKeyword’ değerlendirmesi sırasında bir hata oluştu

Konu hakkında Yoast SEO’nun resmi bug bildirme yani hata bildirme sayfasına yorum yazdım ama bu yazıyı hazırlarken herhangi bir geri dönüş olmamıştı, ilgili link aşağıdaki gibidir:

https://github.com/Yoast/wordpress-seo/issues/13501

subheadingsKeyword hatası çözümü nasıl yapılır?

Wordpress içerik eklerken Yoast SEO ayarları makalenin altında yer alır. SEO analizi kısmında karşımıza yukarıda yazdığım hata gözükür. Ben bunun KESİN çözümünü bulamadım, resmi forumuna da yazdığımı söyledim ancak geçici bir çözüm buldum. Bu hatayı alırken genellikle başlık olarak eklediğim H3 tagları olduğunda hata ile karşılaştığımı gördüm. Ben de Wordpress H3 taglarını H4 taglarına dönüştürdüm, böylelikle hata kodu ortadan kalktı.

subheadingsKeyword hatası ekranda bu şekilde gözüküyor.
subheadingsKeyword hatası ekranda bu şekilde gözüküyor.

Bu hata hakkında biraz daha araştırma yapınca genellikle odak kelime ile oluşturulmuş birden fazla H3 taglarında bu hatanın ortaya çıktığını da tespit ettim. Özellikle Almanca forumlarında bunun yazıldığını gördüm. Kendi makalemde de birden fazla H3 tagında odak kelime kullandığımda da yukarıda resimde görünen hatanın ortaya çıktığını gördüm.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (2)

  1. 11 ay önce

    Söylediğiniz şekilde sorun çözüldü. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.