1. Anasayfa
 2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar

Windows menüsüne klasöre taşı ve kopyala eklemek


1

windows menüsüne klasöre taşı ve kopyala eklemekBilgisayar kullanırken; bilgisayarımdaki tüm belgeleri klasörler aracılığıyla saklarım. İndirdiğim çoğu dosyayı, resmi, müziği ilgili klasörlere taşımak bazen çok üşengeçlik yaratan bir olay oluyor. Ama arşivleme sistemimden de vazgeçmek istemiyorum. :( Benim gibi olan bir çok kişi vardır herhalde; hem kolayı varken uğraşmak niye? :)

Windowsta bir dosyayı herhangi bir yere taşımak ya da kopyalamak için bir çok yol var; en basiti tut, çek, bırak. :) Ama bir kısayol tuşu olsaydı değil mi? İşte buna çözüm için aşağıdaki linki indirip, çıkan dosya içerisindeki kayıt dosyalarına tıklamak yeterli. Çıkan seçeneklerde evet dedikten sonra kurulmuş olacaktır. Regedit dosyaları bunlar… Gerekli ayarlamaları yapıyor. :) Kurduktan sonra neler olacak peki?

Üzerinde bulunduğunuz dosya veya klasörde sağ düğme ile menüyü açıp buradan klasöre kopyala veya klasöre taşıyı seçince karşınıza hemen bir klasör seçim kutusu çıkıyor ve sizde istediğiniz yeri seçebiliyorsunuz. Böylelikle dosyalar hiç pencere açmadan taşınıyor veya kopyalanıyor. Basit ama zaman zaman oldukça kullanışlı hale gelen bir uygulama; benim çok hoşuma gitti ve aradığım bir şeydi diyebilirim.

Windows menüsüne klasöre taşı ve kopyala eklemek için buraya tıklayıp indirebilirsin.

Not: Ben bunu windows 7 de kurup, denedim ve şuan kullanıyorum. Tavsiye ederim.

 

 • 0
  alk_lad_m
  Alkışladım
 • 1
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. eyvallah işe yarar bir konu olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir