İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar
  3. Twitter Toplu DM ( Direkt Mesaj ) Silme

Twitter Toplu DM ( Direkt Mesaj ) Silme

featured

Twitter günden güne popisini artırıyor ve özellikle gençler arasında çok tutulan bir mikro blog sitesi. Fakat bazı konularda hala basit bir web sitesi kıvamında özelliklere sahip olması insanı deli edecek türden! Facebook gibi bir rakibi var ve facebook mesajlarını silmek gerçekten kolay. Hepsini seç ve sil! Ya twitterde? Mesaj silmek tam bir işkenceye dönüyor; kapatılan hesaplardan gelen mesajlar, mesaj bildirim panelinde uyarı vermesine rağmen gözükmüyor ve diğer mesajları maalesef tek tek silmekten başka çare bırakmıyor Twitter yönetimi. E geriye bu durumda bir tek twitter toplu dm ( direkt mesaj ) silme uygulamaları veya web siteleri kalıyor. Bu sitelerde toplu dm silme uygulamalarıyla yardımcı oluyor. Burada önemli olan: bu sitelerin güvenirliği. Ben size bir kaç tane denenen siteyi paylaşacağım ama önce DM nedir, ne işe yarar onu bir anlatalım:

DM, Direct Message yani direkt mesajın kısaltması. 140 karakter ile sınırlanan twitterde, böyle bir kısaltma ile hitap edilmesi normal: aslında bir nevi özel mesajlaşma da denebilir. DM kullanımı sadece birbirini takip edenler arasında çalışıyor.

İlk bahsedeceğim site: DMCleaner

dmcleaner.com adresinden giriş yapıp, sign in kutusuna tıklıyoruz ve sizden uygulamaya izin vermenizi istiyor. İzin veriyoruz. Açılan kısımda bir çok seçenek var; bu yazıyı okuduğunuza göre siz tüm mesajlarınızı silmek istiyorsunuz. O zaman Delete ALL DM seçeneğine tıklıyorsunuz. Site size toplamda kaç mesaj olduğunu ingilizce bir şekilde söyleyecek, siz apyle changes kutucuğuna tıklıyorsunuz ve mesajlarınız silinmeye başlıyor! Bu kadar basit. Bu site yardımıyla ben 200 mesaja kadar rahatlıkla silme işlemini gerçekleştirdim. Herhangi bir sınır olup olmadığı sitede zaten yazmıyor ama bildiğim kadarıyla twitter 200 den fazlasına izin vermiyor tek seferde…

Bir diğer site ise İnboxCleaner

inboxcleaner.com/en adresinden ulaşabileceğiniz siteye giriş yaptıktan sonra sign in diyoruz ve uygulamaya izin veriyoruz. Bu site 10 mesaja kadar sanırım ücretsiz, sonrası ücretli. Delete message e tıklıyoruz ve işlem tamam. Bir çok dil seçeneği var ama türkçe dil seçeneği ben bu yazıyı yazarken yoktu!

Bir diğer site de twitter inbox cleaner

projects.devils-heaven.com/twitter_inboxcleaner/index.php adresinden girilen bu site çok farklı ama bir çok blogspot bloggeri bu uygulamayı kullanıyor nedense! basit ama işe yaradıklarını söylüyorlar; ben denemedim açıkcası. Açılan sayfada login e tıklayıp uygulamaya izin verdikten sonra kullanabilirsiniz.

Bir diğer site ise Twitter DM Cleaner

apps.timwhitlock.info/dm-cleaner adresinden giriş yapabileceğiniz sitede sign in twitter kutucuğuna tıklayıp uygulamaya izin verdikten sonra dm silme işlemlerini yapabilirsiniz.

Bir de Türk sitesi var ama çoğu zaman nedense hata veriyor. Bu durum sinir bozucu! Sanırım server kaynaklı bu sorun ileri de düzeltilecektir. tweetdm.com adresinden giriş yapabilirsiniz. Türkçe olduğu için anlatmaya gerek yok! :) DM kutusunun temiz olmasını istiyorsanız veya DM kutunuz mesajlarla dolmuş ise: burada yazan sitelerden size uygun olan herhangi birini seçerek direkt mesajlarınızı toplu bir şekilde silebilir, dm kutunuzu toplu bir şekilde ter temiz yapabilirsiniz. :)

 

Yorum Ekle