1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar
  3. java_sp.dll Java Kurulum – Güncelleme Hatası Çözümü

java_sp.dll Java Kurulum – Güncelleme Hatası Çözümü

featured

javaJava‘yı yüklerken alınan hatalardan biri de java_sp.dll hatasıdır. Bu hatanın kaynağı doğal olarak java_sp.dll dosyasıdır. Bu sorun java güncellemesini yaparken veya java‘yı ilk kez kurarken çoğumuzun karşılaştığı bir sorun. Normal koşullarda java’nın resmi sitesine giriyorsunuz, site sizi tarayıcıya uygun olan sayfaya yönlendiriyor zaten. indirip kuruluma başlıyorsunuz. Fakat bazen de java güncellemesi oluyor ve yine siteye girip ilgili dosyayı indirip kurmayı denediğimizde bu hatayı alıyoruz. Bu hata Windows XP sistemlerinde daha sık görülür. Normalde Java indirme ve yüklemesinin düzgün bir şekilde çalışması için Windows XP kullanıcılarına Windows Service pack 3 (SP3) güncellemesini yapmaları önerilir. Fakat bu da bazen sorunu çözmez.

java_sp.dll hatasının Çözümü

java_sp.dll hatası

Windows işletim sistemine Java yüklerken java_sp.dll is corrupted java_sp.dll bozuk şeklinde hata alabilirsiniz.. Java yükleme hatası, java_sp.dll is corrupted java_sp.dll bozuk hatasının çözümü nedir sorusunun cevabı ise:

Bu hatayla karşılaşacağınız yer genellikle java kurulumu veya java güncellemesi yaptığımız zamanlar olarak göze çarpıyor. Program ekle kaldırdan java ile ilgili her şeyi silin. Java resmi sitesinden java’nın son sürümünü indirdikten sonra bilgisayarımızın virüs koruma programlarını ve Windows Güvenlik Duvarını kapatınız ve kurulumu deneyiniz.

Eğer bu sorunu çözmezse; java_sp.dll bozuk java_sp.dll is corrupted hatasının çözümü çevrimdışı yani offline Java indirmek ve kurmaktır. Aşağıdaki linkten offline java sürümünü indirip kurulumu yapınız.

http://www.java.com/tr/download/windows_offline.jsp

Eğer bu da sorununuzu çözmez ise aşağıdaki bağlantıda yazanları uygulamanız sorununuzu çözecektir:

http://java.com/tr/download/help/error_installshield.xml

Yorum Ekle