3 Boyutlu Dövmeler
  1. Ana Sayfa
  2. İlginç

3 Boyutlu Dövmeler

0

Dövme yaptırmak genelde gençlerin istediği bir şey: nedense hakkında pek bir şey de bilinmemesine rağmen dövme yaptırmak isteyen onlarca insan var. Ama yapabilen? Acısını, nasıl yapıldığını bilen var mı? Dövme sanatının temelinde bir kere resim vardır. Dövme deseninin içinden bütün renkleri kaldırın, kalanlar çizgidir; bu çizginin temelinde ise resim tekniği vardır. Resim yeteneğinin yanına bir de bu tekniği öğrenen dövme ustası, istenen her dövmeyi rahatlıkla yapar. Resim bilgisi olan dövmeci; ışığı, renkleri, gölgeleri nerede kullanması gerektiğini bilen dövmeci demektir aslında: gerçek dövme ustası odur. Bunları yapana da ressam dövmeci denir. Resim öğrenmek dövme yapımının 100 de 80 i demektir. 3 Boyutlu dövmeler ise son zamanlarda en çok ilgi çeken dövmeler olarak göze çarpıyor…

Peki; normal, yazı şeklinde, artık sokaklarda bile dövmeci kisvesi altında herkesin yaptığı, yapabildiği veya türlü sakızlardan çıkan yapışkan dövmeler dışında dövmelerden görmek ister misiniz? Yani aslında sorum, dövme meraklılarına: normal dövmelerden sıkıldınız mı?

İşte size derlediğim 3D yani 3 boyutlu dövmeler

Not: istanbul da bu tip dövme yapan yerler var sanırım; ayrıca internette de yabancı siteler var bu konuda.. Dövme yaptırmak istiyorsan: iyi araştır. Temizliğe önem ver. İnancın sağlamsa, bu işin dini boyutu da var: ona göre hareket et. Bunları unutma!

3d-dovmeler11
3d-dovmeler10

En korkuncu bu olmuş! Uuuuu! :)
En korkuncu bu olmuş! Uuuuu! :)

3d-dovmeler8 3d-dovmeler7

Kartal Dövmesi
Kartal Dövmesi
Aslan Dövmesi
Aslan Dövmesi
Melek dövmesi
Melek dövmesi
Genelde bu yazı çok kullanılır ama 3D olanı da farklı.
Genelde bu yazı çok kullanılır ama 3D olanı da farklı.
Çok değişik. :)
Çok değişik. :)
3 boyutlu dövmeler
3 boyutlu dövmeler

Görüşün Önemli!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle