İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Joomla
  3. Joomla Administrator linkini değiştirme

Joomla Administrator linkini değiştirme

featured

LockJoomla siteniz olsa bile güvenlik her zaman ön planda olmalı. Bunu sağlamak için türlü yollar var: bunlardan biri de joomla yönetici paneline giriş yaptığınız sayfanın linkini sadece sizin bileceğiniz şekilde değiştirme. Yani joomla administrator linkini değiştirme yoluyla, yönetici panelinizi sadece size özel bir link ile girilmesini sağlama. Bunu yapmak için joomla için yazılmış bir eklentiyi kurmak yeterli oluyor.

Bu eklentinin adı: AskMyAdmin

Joomla 2.5 ve 3.0 sürümlerinde, ben bu yazıyı yazarken kullanabiliyorduk. Joomla eklenti sayfasında arama yaparak kontrol edebilirsiniz fakat şuan için ben sizlerle şu linki paylaşayım: http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/login-protection/23527

Eklentiyi indirip, joomla panelinizden kuruyorsunuz.

Eklentiler sayfanıza girip, eklentiyi buluyorsunuz ve tıklıyorsunuz.

Eklenti ayarları kısmında keyname ve keyvalue kısımlarına siz iki kelime yazıyorsunuz: bu kısım çok önemli! Buraya yazacağınız kelimeler, türkçe karakter içermemeli! Ve bu kelimeler artık sizin yönetici paneline giriş için kullanacağınız bağlantının bir kısmını oluşturacak. Bu kısımları doldurduktan sonra Define URL for redirect seçeneğini de işaretliyoruz ve eklentiyi aktif edip kaydediyoruz ve çıkış yapıyoruz.

Artık sizin yönetici paneli giriş linkiniz şu olmuş demektir: http://seninsiten.com/administrator/?keyname=keyvalue

Yani bu kısımda; keyname ve keyvalue kısımlarına eklentiyi kurduktan sonra ne yazdıysanız, onları yazıyorsunuz.

Bu kadar!

artık joomla yönetici sayfanız güvende artık…

Yorum Ekle