İlginizi Çekebilir
Sinekritik: Ustura
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler

Sinekritik: Madagaskar 3 Avrupa’nın En Çok Arananları


0

madagaskar 3Madagaskar serisini çocuklar ile kendini çocuk gibi hisseden sinemaseverler çok sevmiştir herhalde; kahramanlarımız eve dönüş yolunda yaşadıklarıyla yine karşımızda. Ve bol komedi, şamata, eğlence ve bazen hüzün, bazen romantik anlarda serinin diğer bölümlerinden eksik olmayacak şekilde yine bu filmde bizlerle…

Yaşadıkları maceralardan sonra alex, marty, melma ve gloria ile su samuru kralımız ve penguenlerimiz new york’a dönmek için bu sefer bir sirkin yanına yerleşiyorlar ve ev kavramının ne olduğunu bize anlatırken daha fazla abartıyla beraber gelen komedi ve eğlenceyle yollarına devam ediyorlar. Tabii ki yine fransız polis kahramanımız iş başında. Aslanı avlamayı kafasına koymuş bir kere!

Filmin seslendirme kadrosu zaten mükemmel; ben stiller, chris rock gibi ünlü komedyenlerin seslendirmesiyle alt yazılı bir şekilde filmi izlemenizi kesinlikle öneriyorum çünkü özellikle Rus, italyan ve fransız karakterlerin konuşmalarını şiveleriyle beraber dinlemek daha bir gerçekçi. Türkçe seslendirmede muhtemelen bu konuda sorunlar olacaktır.

2005 yılında hayvanat bahçesinden kaçan fakat doğup büyüdükleri evin dışında gerçek doğada yaşayamayacaklarını gören bu grubun tekrar insanların onları izledikleri evlerine dönmelerini anlatan serinin bu son filminde artık gerçekten hayvan olarak neler yapabileceklerine odaklanmaları ve yeni evlerine kavuşmalarını izlerken keyif alacağınıza eminim. Bu bölümde duygusal ve romantik anlar daha fazla ve birbirine ilgi duyan karakterler daha bir yaklaşıyorlar birbirlerine; özellikle su samuru ile ayıcığın aşkı gerçekten görülmeye değer! Ki penguenleri yazmadan edemeyeceğim; bir çok kişinin kahramanıdırlar herhalde!

Esprilerin hepsinin yerli yerinde olması ve karakterlerin hepsinin kendine has özellikleri olması filmin çok başarılı olmasına katkıda bulunuyor. Ayrıca çocuklara hitap eden filmde küfürsüz esprilerin dönmesi de gerçekten kaliteli bir yapım olduğunu gösteren bir etken. Belki de tek handikapı ilk iki filmin üstüne yepyeni bir şeyler katmaması olabilir. Yine de bir animasyon filmden beklenen herşeyi karşılayabilen film, tamamen renk cümbüşü içerisinde ( ki bu yüzden mutlaka 3D ile izleme fırsatını kaçırmayın ) birbirinden güzel müzikleriyle kendini izletiyor. Filmin müzikleri arasında Jessy J nin müzikleri olması da benim için süpriz oldu.

Film ülkemizde de çok sevildi; 500bin kişinin izlediği film yapımcısına da oldukça para kazandırdı; dünyada toplam kazancı yaklaşık 220 milyon dolar. :)

Serinin hayranlarının mutlaka izlemesi gereken bir film. Ve sanırım son film. Bakalım zaman neler gösterecek. :)

İyi seyirler.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle