İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Sinekritik: Kill Zone 2

Sinekritik: Kill Zone 2

featured

Tony Jaa, dövüş sahnelerinin yer aldığı filmler ile ülkemizde de kalabalık bir hayran kitlesine ulaşmış. Fakat tüm filmleri ülkemizde takip edilemiyor; açıkçası Kill Zone 2 adıyla yayınlanan filmini beyazperde.com gibi sinema sitelerimizden birinde bulamamak üzücü. Kill Zone 2 filminin ilkini izleyemedim; o yüzden bir kıyas/karşılaştırma yapacak durumda da değilim. Fakat film izleme sitelerinden birinde yapımı SPL 2 A Time for Consequences adıyla izledim. İsim konusunda bir tutarlılık yok gibi gözüküyor. Filmin yönetmen koltuğunda Pou-soi Cheang yer alıyor. Oyuncu kadrosunda ise Tony Jaa, Louis Koo, Jacky Wu, Simon Yam, Andy On gibi isimler yer alırken, senaryosunda Ying Wong , Lai-yin Leung imzası var. Kill Zone 2 yapımcısı ise Wilson Yip. 

kill-zone-2

Kill Zone 2 kadrosuna değinecek olursak; Gizli polis Kit (Wu Jing), bir suç örgütünün arkasındaki beyni olan Bay Hung’u yakalamak için keş olur. Kit’in kimliği açığa çıkınca amcası ve amiri olan Wah (Simon Yam) operasyona son verir. Kit bir anda ortalıktan kaybolunca, Tayland polisi olan Chai’den (Tony Jaa) onu bulmasını ister.

kill-zone-2-film

Tony Jaa’yı ilk defa bu kadar arka planda veya ön plana çıkmadığı bir filmi izledim. Filmin yan karakteri ama önemli bir karakter. Kendi kızını kurtarmak için organ mafyasıyla savaşıyor, çok da yara alıyor. Konunun işlenişi ve heyecan dozu yüksekti, aksiyon ve dövüş sahneleri zaten mükemmele yakın. Tony Jaa yine mükemmel dövüş sahneleri ile hayranlarını mest etti diyebilirim. Lösemili çocuk üzerinden verilen mesajların yerinde olduğunu söylemem gerek. Filmde bir de Otistik bir çocuğa rol verilmesi gerçekten hoş ve güzel bir tercih. Sony telefonlarının suya dayanıklığı konusunda ise mükemmel bir PR çalışması yapılmış diyebilirim; en az 3 defa Sony telefonun reklamını filmde gördük. Ama tabii ki doğru yerde, doğru zamanda… Eksikliklerine rağmen keyifle izlenebilecek, içerisinde dram ve insani mesajlar barındıran bir yapım olmuş. En büyük eksikliği ise final kısmının aşırı abartılmış olması.

kill-zone-2-oyuncular

Başrol oyuncusu Jacky Wu için ayrı bir parantez açayım: ilk defa filmini izledim ama Tony Jaa’ın gölgesinde kalmadan, güzel bir oyunculuk sergilemiş diyebilirim. Filmin afişlerinde her ne kadar Tony Jaa ön plana çıkartılsa da başrol oyuncusu Wu, belirteyim.

İyi seyirler.

 

Yorum Ekle