Msvcr110.dll hatası çözümü
 1. Ana Sayfa
 2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar

Msvcr110.dll hatası çözümü

1

2gx3ghwWindows işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda sıkça karşılaşılan hatalardan biri de Msvcr110.dll hatasıdır. Bu hata genellikle kayıt defterindeki bozukluklardan veya gerekli dosyanın bozuk olmasından veya silinmiş olmasından dolayı meydana gelir. Daha bir çok sebebi de olabilir ama çözüm yolları hep aynıdır: genelde hiç bir çözüm yolu başarılı olmamışsa büyük ihtimalle sistemde virüs vardır ve bu durumda format atmanız gerekmektedir. Tabii formata başvurmadan da Msvcr110.dll hatası çözümü vardır ama öncesinde herhangi bir Windows kurulu bilgisayarda en sık rastlanan msvcr110.dll hatalarını bir yazalım:

 • “Msvcr110.dll bulunamadı.”
 • “msvcr110.dll dosyası eksik.”
 • “Msvcr110.dll erişim ihlali.”
 • msvcr110.dll dosyasını kaydedemiyor.”
 • “C:\Windows\System32\\msvcr110.dll bulunamıyor.”
 • “Windows 8 Pro başlatılamadı. Gerekli bir bileşen eksik: msvcr110.dll. Lütfen Windows 8 Pro programını tekrar yükleyin.”
 • “msvcr110.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamanın tekrar yüklenmesi sorunu çözebilir.”

Bu DLL hata mesajları, msvcr110.dll ile ilişkili herhangi bir program çalışırken (örneğin Windows 7) , Windows açılışında veya windows kapanırken, hatta Windows işletim sisteminin yüklenmesi sırasında ortaya çıkabilir. Msvcr110.dll hatasının çözümü en kestirme yoldan Msvcr110.dll dosyasını windows’un resmi sitesinden indirerek, dosyanın olduğu yere yüklemek (eskisini sildikten sonra veya üzerine yazdırarak). fakat burada şunu belirteyim: windows dışındaki güvenilmeyen sitelerden bu dosyayı indirip uygun yere sakın yüklemeyin! (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30679# adresindeki kurulumu yapabilirsiniz mesela. sakın tekrar ediyorum: dll sitelerinden dosya indirmeyin! Eğer bu adreste size uygun olan (64bit veya 32 bit) visual programını kurduktan sonra hala sorun devam ediyorsa büyük ihtimalle pcnize virüs bulaşmış olabilir!)

Bunun dışında yapacağınız işlemler:

 • Herhangi bir kayıt defteri düzeltici program yardımıyla kayıt defterinizdeki sorunları araştırıp onarın. (advanced systemcare’nin ücretsiz versiyonu ile olabilir mesela.)

 • Bilgisayarınızın sürücülerinin güncel olup olmadığını kontrol edin, güncelleştirme varsa onları mutlaka yapın.

 • Her ihtimale karşı bir virüs taraması yaptırın.

 • Windows güncelleştirmeleri varsa onları mutlaka yapın.

 • Başlat arama kısmına cmd yazıp çıkan sonuca sağ tıklayıp yönetici yardımıyla aç deyin ve açılan kutucukta sfc /scannow yazıp enter tuşuna basın. Bu arama işlemi bilgisayarınızdaki diğer sorunları da bulup düzeltecektir muhtemelen.

Eh, bunları yaptınız ve hala sorun çözülmedi mi? O zaman en başta dediğim gibi: temiz bir format atın…

Kolay gelsin.

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (1)

 1. 4 sene önce

  saçmalamışınız resmen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir