1. Ana Sayfa
  2. Joomla

Joomla 1.6 Geliyor


0

Merhaba,

uzun süredir beklediğimiz joomla 1.6 versiyonunun tamamlanma aşamasına geldiğini bugün üretici web sayfasından google translate yardımıyla öğrenmiş bulunuyorum. Daha önce demosunu gördüğüm ( resimlerle ) bu sürüm, bir çok beklentiyi karşılayacak düzeyde olmasını temenni ediyorum. Özellikle üretici sitesinde yapılan önerilerin dikkate alındığını düşünüyorum. Şuanda alpha sürümünün code sayfasında indirime hazır olduğunu da söylemem gerek; isteyen herkes indirip deneyebilir.

http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=3585

Özellikle demosunu gördüğümde dikkatimi çeken şey, kullanıcı grupları ile bunların içeriklere atanması idi. Bu konu zaten bir beklenti , istekti. Bunun yapılması joomla için çok önemli bir gelişme olacak diye düşünüyorum. ACL sisteminde yapılan yenilikler ve iyileştirmeler bizleri memnun edecek düzeyde gibi gözüküyor. Özellikle bu yeniliklerin büyük web siteleri için yarar sağlama amaçlı yapıldığını da , üretici sitesindeki yazıdan anlıyoruz. Mootools 1.2 ye geçişte tamamlanmış olacak bu sürümde..

Bu sürümü ben daha deneme fırsatı bulamadım fakat kısa bir süre de deneyeceğim; denedikten sonra ekran görüntüleri ve kısacık bir yazıyla buraya yazmayı düşünüyorum.

Not: Bu sürüm alpha sürümüdür; lütfen bunu test amaçlı kurup – deneyin. Bir çok açığı olması muhtemeldir; ayrıca bir çok hatası – bug’u da vardır.

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle