1. Ana Sayfa
 2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar

Gelecek Makinesi


17

Sabahın 3 ü ve can sıkıntısı ile sanal alemde dolaşırken birden facebook sohbetten gelen o ‘drink’ sesi ile irkildim; normalde çevrimdışı takılırdım ama unutmuşum! Kapıyı açık bırakınca, ses verene cevap vermemek olmazdı: baktım, bir arkadaşım! Hemen sorusuna cevap verdim; evet buradayım dostum! Biraz hoşbeşden sonra bana yemi attı: olm nette bir makine var, ne sorsan cevaplıyor! Hadi be canım diyerek, gitmesi için yolu gösterdiysem de ısrarını sürdürdü. Yolla bre dedim, bakalım neymiş bu makine. Benim sorularıma cevap verebilecekmiymiş? Açtık, gerçekten şahane bir makine. Ama haberimiz yokmuş yemi yediğimizden ve ağzımıza bağlanmış misinadan! Absürd sorular sorup, cevap alınca; sürenin sonunda tongaya düştüğümüzü anladık… Tebrik ettik arkadaşımızı, çünkü gecenin bu saatinde yapılabilecek her şeyi yaptı ve kazandı! Helal!

Evet, neden mi bahsediyorum? Sanal alemde daha önce halbuki benzerlerini gördüğüm ( mantık olarak ) fakat bu sefer iyi makara olduğum bir siteden bahsediyorum: gelecekmakinesi.com

Bu site bir nevi arkadaşlarınızı kandırmak için yapılmış; site açıldığında üye oluyorsunuz ( facebook hesabıyla veya normal üyelik ) ve açılan sayfada şaka yapmak istediğiniz kişinin adını girmek için ‘yeni link ekle’ seçeneği ile bir link alıyorsunuz. Bu linki o an online/çevrimiçi olan arkadaşınıza yolluyorsunuz ve yemi yutmasını bekliyorsunuz! Eğer arkadaşınız linke tıklar ve o an siz ekranı kapatmadıysanız ekranda ‘online’ ibaresi gözükürse başlasın şenlik! Sorusunu soracak arkadaşınız ve sizde büyük bir ciddiyetle sorusunu cevaplayacaksınız! Bu kadar!

İşin tek kötü yanı, sürenin 4 dk olması. Yani yalancının mumu yatsıya kadar yanmıyor arkadaşlar; 4 dk sonunda sizin yalanınız/şakanız ortaya çıkıyor ve artık arkadaşınızla alay etmeye başlayabilirsiniz! Sorular üzerinden yapılacak espriler sanırım daha sonraki görüşmelere de yansıyacaktır.

Bu arada ben bu konu ile ilgili kişisel blogumda da bir yazı yazmıştım ve 4 günde 30 binden fazla tıklandı. Bu da bu oyunu ne kadar çok sevdiğimizin göstergesidir fakat bazı arkadaşların bu oyundan haberi yok sanırım. :) Çünkü blogumdaki yorumları görseniz, siz de ne kadar haklı olduğumu görürsünüz. :)

Sorular sorular genellikle aşk ve para üzerinden soruluyor… Bu da insanlarımızda neyin eksik olduğunun göstergesi. :)

Bu tip eğlenceli siteler bazen sanal alemde eğlenceli vakit geçirmemize olanak sağlıyor; bu arada bu projenin sahibi efes pilsen… Belirtelim. :)

2011 size hayırlı olsun diliyorum!

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (17)

Popüler Yorumlar
 1. Beni kim seviyor :oops:

 2. 12 sene önce

  :lol: sence sınavdan bu sene yüz alırmıyım :-* :oops:

 3. futbolda en iyi oyuncu kim

Yapılan Yorumlar
 1. :-) :-) ;-) :-| :sigh: :-x

 2. 12 sene önce

  bence bu çok güzel

 3. bu dünyada bni en çok sewen kişi kimm ?

 4. seyma beni seviyormu

 5. 12 sene önce

  beni bu dünyada en çok seven erkek kim?

 6. :roll: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :zzz :P bana bir arkadaşım yaptı :D :lol: :-) ;-) ;-) 8) :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek:

 7. 12 sene önce

  :zzz :P :roll: :sigh: :-* :-* :-* :-* :o :-? :cry: ;-) 8) :-*

 8. 12 sene önce

  en sevdiğim yemek

 9. 12 sene önce

  :lol: sence sınavdan bu sene yüz alırmıyım :-* :oops:

 10. çok güzel bbir site

 11. komik bir site

 12. 12 sene önce

  beni kim seviyor

 13. futbolda en iyi oyuncu kim

 14. Beni kim seviyor :oops:

 15. :D :lol: ;-) 8) :cry: :o :-x :eek: :zzz

 16. bana kim aşık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir