İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar
  3. Error loading player no playable sources found hatası çözümü

Error loading player no playable sources found hatası çözümü

error-loading-player-no-playable-sources-found
8

Bazı eski sürüm tarayıcılarda video izlemek istediğinizde karşınıza çıkabilecek hatalardan bir tanesi de Error loading player no playable sources found hatasıdır. Bu hata nedeniyle bilgisayarınızda izlemek istediğiniz video açmaz. Error loading player no playable sources found hatası Chrome veya Firefox tarayıcılarda genelde karşınıza çıkar, benzer diğer tarayıcılarda da yaşandığını tahmin ediyorum. Error loading player no playable sources found hatası çözümü için birden fazla çözüm önerisini size sunacağım. Deneme – yanılma yoluyla bu hatayı çözmeye çalışalım beraber.

Error loading player no playable sources found

Öncelikle hata ne onu görelim, işte ekran görüntüsü:

Error loading player no playable sources found hatası
Error loading player no playable sources found hatası

Bu hata sonucunda bilgisayarınızda video izleyemezsiniz: bu hatanın kaynağı ise videonun yüklü olduğu sunucu değil, bilgisayarınızla alakalıdır. Yani bazı ayarlamalar yapmazsanız hatayı görmeye devam edersiniz. Özellikle film, klip veya herhangi bir videoyu izlemek isteyenler için can sıkıcı bir hata gibi gözükebilir. Fakat panik yapmaya gerek yok, bu tip hataları çözmek için bazı ufak ayarlamalar yapmanız yeterli: hatta çok iyi düzeyde bilgisayardan anlamanıza da gerek yok. Çözüm gayet basit gibi duruyor.

Bunun için yapmanız gerekenler;

  • Hatanın sebebi Adobe Flash Player in videoyu oynatamaması. Bu yüzden Adone Flash Player eklentisini kaldırıp (program ekle kaldır kısmından) yeniden resmi sitesinden indirip, kurunuz.
  • Kullanmış olduğunuz tarayıcıları güncelleyiniz. (Chrome, Firefox gibi tarayıcılarınızı resmi internet sitelerinden kurulum dosyalarını indirip, kurunuz.)
  • Tarayıcı önbelleklerini siliniz.

Bu işlemlerin hepsini yaptınız ve sonuç elde edemediyseniz, yazılımsal bir sorundan ziyade daha geniş kapsamlı bir sorunla karşı karşıyasınız demektir. Bu yüzden format atmanızı öneriyorum.

Error loading player no playable sources found hatası çözüm videosu da yayınlamış bir arkadaş, aşağıdaki videoyu izleyerek de sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Hangi çözüm yolu ile Error loading player no playable sources found hatasını çözdüğünüzü de yorum olarak belirtebilirsiniz.

 

 

Yorum Yap