İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Yazılarım
  3. Blog Ödülleri 2011 Sonuçları Belli Oldu

Blog Ödülleri 2011 Sonuçları Belli Oldu


Bu yazıyı aslında ben tam 1 hafta geç yazıyorum; geçen hafta bugün verilen ödül töreninden sonra blogları takip altına alıp neler düşündüklerini okumak ve bunun neticesinde bir yazı yazmak istedim. Fakat blogların çoğu ödül törenlerinin ‘reklamını’ yapmak yerine yine günlük bloglamalarına devam etmişler; yazanlar ise ikiye ayrılmış:  – Bunun ‘çok büyük bir olay olduğunu’ düşünenler ile durumu komikleştirerek açıklayanlar… İkinci kısmın yazdıklarını büyük bir keyifle okudum ve arka planda ödül törenine yapılan eleştirileri de tahmin etmek güzeldi.

Bu yıl blog ödüllerinde kişisel blog kategorisinde ilk 10 a katılmıştım ve bu ilk 10 blog içerisinde kendim bir tek kişilik jüri kuarak ilk 3 ü seçmiştim. 🙂 Tabii bu seçimde kendi blogumu sıralamaya sokmadım, diğer bloglar arasında yaptığım ilk 3 tercihleri; yarışmanın jürisi tarafından belirlenenden farklıydı. 🙂 Gerçekten birbirinden ‘alakasız’ 3 kişisel blog seçilmişti. Bunda sanırım TURKCELL’in bir etkisi vardı; basında yer alan blog ilk sırayı almış, diğer blog tamamen kişisel iken sonuncu olan blog ise gerçekten bir ‘eğlenceli vakit geçirebileceğimiz bir karalama defteri’ benzeri idi. Sonucu değiştiremeyeceğimiz için bir şey demiyorum ama bloglar konusunda blog ödülleri ekibinin ‘gösterişten öteye’ gidemediğini yazmak istiyorum.

Geçen yıl ki ödül töreninden sonra çok şey düşünmüş, aklımda olanları not etmiştim ve ‘bir daha ki sene yarışmaya katıl, kazan ve orada bunları yüz yüze onlarla konuş’ demiştim fakt bu gerçekleşmedi. Bunun üzüntüsü var içimde; yine ödül alanlardan bazılarında katıldığı bir konu var: ödül töreninde blog adına sadece ‘isimlerden’ başka bir şey yok! Jüri bile ödül töreniyle nerdeyse aynı anda açıklandı! Gösteriş açısından geçen yıldan daha iyi olan ödül töreni ( canlı yayını izledim ) yine bu yarışmayı var eden bloglar açısından sadece ‘izlemekten’ ve sonra gitmekten başka bir şey ifade etmemiş gibi…

Blog ödülleri ekibinin, satış sonrası takip sistemi hakkında bir bilgisi var mı bilmiyorum fakat; bloggerlerin görüşlerini değerlendirdiklerini sanmıyorum: çünkü gerçekten çok büyük eksiklikleri var. Ajandamda bir sürü şey yazmışım bu konuda ama kısmet değilmiş. Bunun burukluğu ile kazanan arkadaşları tebrik ediyorum.

Sonuçları görüntüleyebileceğiniz site: www.blogodulleri.com

Heh; bu arada: tüm kazananları artık google reader yardımıyla takip ediyorum. 🙂 Zaten en büyük katkısı bizlere bu.

Yorum Yap