1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Yazılarım

Google’deki Son Yenilikler


0

Google’de arama yaparken, rastlantı sonucu ( ki google’nin bu tür şeyleri duyurduğunu hiç görmedim ) bazı yeniliklerini gördüm. Bu yeniliklerin ana amacı anladığım kadarıyla doğru sonuçlara ulaşmamızı sağlamak; tabii insifiyati tamamen kullanıcılara bıraktığı için ve özellikle türk kullanıcıların bu konuda amaçlarına ulaştıktan sonrasına bakmadıkları için nasıl bir sonuç – başarı alacaklarını bilmesem de, yararlı birşey. Ve umarım, umduklarını elde ederler =)

Google bu arama mantığı ile arama sayfalarının hemen altında sizin gerçekleştirmiş olduğunuz aramalara benzer bazı farklı arama sorgularını ekledi. Bunlar diğer alternatif aramalar benzeri olmasına rağmen, bazen anahtar kelime ile benzer kelimeleri de size sunuyor. Diğer bir değişiklik ise, sonuçların altında yer alan siteden alınmış blogğunn büyük olması ve bazı siteler için ek linkleri göstermesi ( özellikle ziyaretçi sayısı fazla olan ) Bunlar aramanız için daha iyi bir analizde bulunmanıza ve aramak istediğinize daha çabuk ulaşmanıza sebebiyet verici özellikler.

Bunların dışında, her arama yaptıktan sonra sayfanın en altında google ye bu aramalar için sizde URL ( link ) önerisinde bulunabileceksiniz, bu bir nevi google translate ( tercüme ) sayfasındaki mantığa benziyor; sağduyulu arkadaşların yardımıyla bu özellik daha doğru sonuçlara ulaşılmasına sebebiyet verebilir.

Son olarak da, arama yaptıktan sonra çıkan sonuçların hemen yanında ” beğendim ” ve ” kaldır ” seçeneklerinin olması. Bunlar da arama sonuçlarını daha sağlıklı hale getirmek için eklenmiş. 

Bütün bu özelliklerin başarıya ulaşması için, biz google sömürücülerinin bu özellikleri kullanmaları ve katkıda bulunmaları gerekir. Google aramalarında özellikle etiketler sayesinde çıkan alakasız sitelerin ortadan kalkması adına başarıya ulaşabilecek bir sistem geliştirdi bir nevi google. herkes için hayırlı olsun :)

 

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle