İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Wordpress

WordPress’te Başlıktan sonra reklam gösterme


4

WordPress ile hazırlamış olduğunuz blog sayfanızdaki en son eklenen (en üstte gösterilen) başlığınızın hemen altında bir reklam yada her hangi bir metin göstermek isterseniz yazımın devamındaki kodları kullanabilirsiniz. “Zaten bunu yapan eklentiler mevcut” diyebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken olay; sitenin kodları ile bütünleşik bir yapıda, siteyi fazla yormadan, fazla sorgu çalıştırmadan, siteyi yavaşlatmadan bazı isteklerinizi karşılamaya çalışmak. İşte bunu yapmak için, sitenizden para kazanmak için, aşağıda yazdığımız kodlar yardımıyla sitenizde reklam gösteriminde bulunabilirsiniz.

Yazımın giriş bölümünde anlattığım gibi son eklenen yazımızın hemen ardından bir reklam kodu eklemek istersek ilk olarak temamızın index.php dosyasını açıyoruz.

index.php dosyası içerisinde aşağıdaki kod satırını buluyoruz :

<div class=”art-PostContent”>

Yukarıdaki satırın hemen altına aşağıdaki kodları ekliyoruz :

<div class=”art-PostContent”>

<?php $postcount++; if($postcount==1){?>

Reklam kodlarınızı buraya ekleyin.

<?php } ?>

Yukarıdaki durumda en son eklenen başlığın hemen altında reklamınız yer alır, sonrasında bu başlığa ait içerik görüntülenir. Eğer son başlığın içeriği görüntülensin sonrasında reklamınız ekrana gelsin isterseniz de yukarıda eklemiş olduğunuz art-PostContent isimli divin kapanış etiketinin hemen öncesine yukarıdaki kodları eklemeniz yeterli olacaktır.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle

Yorumlar (4)

 1. 5 sene önce

  merhaba; Ben sitemde yazı altına gizli reklam nasıl oluşturabilirim. Bana yardım ederseniz sevinirim. İgi çekici bir cümle olacak ama kullanıcı tıklayınca reklam çıkacak. Acil yardım lütfen.

  • Gizli reklamdan kastınız nedir tam olarak anlayamadım?

   • 5 sene önce

    sizin sayfanın en altında
    google reklamaları (WORDPRESS BLOG HOSTİNG) (WORDPRESS WORDPRESS) (CPANEL IN WORDPRESS) gibi oluşturulmuş reklam var. Bunu siz mi yapıyorsunuz yoksa goole içeriğe göre mi reklamı koyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.