1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. WordPress’te Başlıktan sonra reklam gösterme

WordPress’te Başlıktan sonra reklam gösterme

WordPress ile hazırlamış olduğunuz blog sayfanızdaki en son eklenen (en üstte gösterilen) başlığınızın hemen altında bir reklam yada her hangi bir metin göstermek isterseniz yazımın devamındaki kodları kullanabilirsiniz. “Zaten bunu yapan eklentiler mevcut” diyebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken olay; sitenin kodları ile bütünleşik bir yapıda, siteyi fazla yormadan, fazla sorgu çalıştırmadan, siteyi yavaşlatmadan bazı isteklerinizi karşılamaya çalışmak. İşte bunu yapmak için, sitenizden para kazanmak için, aşağıda yazdığımız kodlar yardımıyla sitenizde reklam gösteriminde bulunabilirsiniz.

Yazımın giriş bölümünde anlattığım gibi son eklenen yazımızın hemen ardından bir reklam kodu eklemek istersek ilk olarak temamızın index.php dosyasını açıyoruz.

index.php dosyası içerisinde aşağıdaki kod satırını buluyoruz :

<div class=”art-PostContent”>

Yukarıdaki satırın hemen altına aşağıdaki kodları ekliyoruz :

<div class=”art-PostContent”>

<?php $postcount++; if($postcount==1){?>

Reklam kodlarınızı buraya ekleyin.

<?php } ?>

Yukarıdaki durumda en son eklenen başlığın hemen altında reklamınız yer alır, sonrasında bu başlığa ait içerik görüntülenir. Eğer son başlığın içeriği görüntülensin sonrasında reklamınız ekrana gelsin isterseniz de yukarıda eklemiş olduğunuz art-PostContent isimli divin kapanış etiketinin hemen öncesine yukarıdaki kodları eklemeniz yeterli olacaktır.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1986 Rize/Çayeli doğumlu. Öğrencilik hayatında bir çok kulüp organizasyonlarında, etkinliklerde ve sempozyumlarda yer aldı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasının yanında; bu blogu ile 2010 yılında Türkiye çapında yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışmada 1. oldu. Kitap okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyor...

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. merhaba; Ben sitemde yazı altına gizli reklam nasıl oluşturabilirim. Bana yardım ederseniz sevinirim. İgi çekici bir cümle olacak ama kullanıcı tıklayınca reklam çıkacak. Acil yardım lütfen.