Warning: array_map(): Expected parameter 2 to be an array, int given in /var/www/vhosts/hknkr.com/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 2096

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/vhosts/hknkr.com/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 2096
  1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. Sunucu saatini değiştirme – PHP

Sunucu saatini değiştirme – PHP

1

Merhaba. Linux hosting kullanan kişiler eğer özellikle sunucuları yurt dışında ise server saati ile ülke saati arasında fark olduğu için sorun yaşayabilirler. Ben de bu sorunu yaşayanlardan biriyim. Cron job ile zamanladığım bazı eklentiler ülke saatine göre değil sunucu saatine göre çalıştığı için tam randuman alamıyordum. Sunucu saatini değiştirme ise şu şekilde:

Öncelikle ben Cpanel kullanıyorum. Host panele giriş yapıp gelişmiş seçeneğinden PHP Configuration a giriş yapın. Php versiyonunu seçtiğiniz kısmın hemen altındaki tuş ile php.ini dosyasını oluşturun. Açılan kısımda hiç bir yazıya dokunmayın – ben dokundum bir şey olmadı değişen – ve apply changes seçeneği ile kaydedin. Sonra dosya yöneticisine giriş yapın ve bir üst kısma gidin. Dosyalar arasında php.ini dosyasını göreceksiniz. Sağ tıklayıp edit diyerek düzenleme modunda açın. date.timezone kodunu bulun. Hemen karşısına Europe/Istanbul yazın. yani şu şekilde olsun o kısım:

date.timezone = Europe/Istanbul

Sonra kaydedip çıkın. İşlem tamamdır.

Bunun dışında eğer WHM panel kullanıyorsanız oradan da yapabilirsiniz. Service Configuration >> PHP Configuration Editor ‘a girin.Adcanced’ı tıklayın, Ardından date.timezone ‘u sayfada aratıp Karşılığındaki değeri değiştirip, Restart Services kısmından HTTP’yi restart edebilirsiniz. Power panel kullanıyorsanız vps bölge/saat dilimini Europe/Istanbul olarak düzenlemeniz sorunu çözecektir.

Sunucu saatini değiştirmek için putty yardımı ile ssh üzerinden de düzenleme yapabilirsiniz ama kod bilgisi gerektiriyor benim deneme şansım olmadığı için yazmıyorum.

Yorum Ekle