İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sine Kritikler
  3. Müzede Bir gece – Sinekritik

Müzede Bir gece – Sinekritik


Tarihe meraklımısınız? Ama sıkıcı olduğunu mu düşünenlerdensiniz? İşte size güzel bir film seçeneği: müzede bir gece. Başrolünde, Hollywood sinemasının abartılı komedi filmleri ile yine kritiğini yazdığım Tropik Fırtına filminde de oynayan Ben Stiller oynuyor.

Filmin başlangıç kısmı, beklediğimden güzel ve ayrıca bir konusu olması da ilgi çekiciydi. Özellikle filmlerden veya TV’lerden takip edip bildiğimiz kadarıyla Amerika aile yapısına vurgu yapan bir konu karşımızda. Ayrılan çiftler, yeni bir aile, iş bulamayan bir baba, babasına hayran olan fakat yaptıklarıyla rezil olan bir çocuk.. Buna bir de tarihi eklersek, konu olarak bilindik fakat güzel bir film. Başrolündeki diğer oyuncular da tanıdık, karakterler çok güzel; tek olumsuz yani Hun lideri Atilla’yı barbar olarak göstermesi olsa gerek… Bunu da normal karşılamalıyız değil mi, onlar açısından bakınca?

Filmi izlemeye başlamadan önce şöyle bir kanı oluşmasın sizde: müze var, kesin tarihi bir olay ve belgesel gibi sıkıcı olur izlemeyeyim. Hayır! Öyle bir film değil, eğlenceli – komik – esprili ve tarih açısından bakarsak da sadece birkaç bilgi veriyor o kadar; gerisi sadece müzede görünen heykeller vs. O kadar J Fazlası olsa, evet belki de sıkıcı olurdu.

Şu da bir gerçek: filmi izlemeseniz, bir kaybınız olmaz, vakit kaybı o kadar! Ama gülmek ( En az bizim basit Türk komedi filmlerinde – recep ivedik – ki kadar güleceksiniz, emin olun. ) eğlenmek birkaç şey öğrenmek istiyorsanız ( ki bazı özlü sözler hoşuma gitti ) , mesela amerikan tarihi ile Kızılderililer hakkında filmi izleyip boş vakit öldürebilirsiniz!

İyi seyirler şimdiden..

Not: Film tuttu ki, başarılı oldu ki, sevildi ki; 2009 yılında 2.si çekildi. onu da izleyip yorumlayacağız 🙂

beyazperde linki

 

Yorum Yap