Instagram video üzerine yazı yazma
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar - İnternet ve Programlar

Instagram video üzerine yazı yazma

0

Gün geçtikçe Instagram kullanıcı sayısı artıyor ve sosyal medyanın bu popüler sitesinde fotoğraf veya video paylaşmaya devam ediyoruz. Instagram üzerinde sizde gördüğünüz üzere – ki muhtemelen o videolar yüzünden buradasınız – bazı takipçisi fazla olan profiller özel efektlerle yapılmış gibi video üzerinde yazı vs. bulunan kısa videolar paylaşmaya başladı ve baya da tuttu. Peki, instagram üzerinde video üzerine yazı yazma nasıl oluyor yani video üzerine yazı ekleme, videolara yazı ekleme işlemi nasıl yapılıyor? Gelin, bunu hem basit yollarla hem de profesyonel bir şekilde nasıl yapılacağını öğrenelim.

Instagram’da video üzerine yazı nasıl eklenir?

Örneğin elinizde bir kısa video var ve bu videonun (veya herhangi bir videonun ) sağ alt köşesine, ortasına, üstüne sayfa adı veya yazmak istediğiniz herhangi bir şeyi yazmak istiyorsunuz ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bunu, video düzenleme konusunda uzman birine sorduğunuzda size “After effects ve media encoder programları indirerek bu programlar yardımıyla çok basit bir şekilde video üzerine yazı yazabilirsin” cevabını verecektir ama siz de muhtemelen bu yazıyı okumanıza sebep olan merakınız dışında herhangi bir bilginiz yoksa ne yapacaksınız?

Instagram Videoların Üzerine Beyaz Şerit Yazı Müzik Ekleme

Örnek üzerine yazı eklenmiş instagram gönderisi aşağıdaki gibi:

https://www.instagram.com/p/B-EnxMbl-LE/?utm_source=ig_web_copy_link
Instagram video üzerine yazı ekleme, videoya yazı ekleme yaptığınızda bu şekilde olabilir.

İpucu: Eğer çok profesyonel bir şey olmasın diyorsan ve videon kısa ise videonu instagram > hikaye ekle kısmından yükle (15 sn altında ise) sonra videona hikaye ekleme kısmında yazı ekle, yükle, sonra iptal et ve hikayeyi telefonuna indir. Sonrasında bu hikaye video olarak cihazına kaydedilecek. İşte sana üstünde yazı bulunan bir video! Ama bu tabii ki kısa videolar için geçerli. (Snapchat üzerinden de benzer işlemi yapabilirsiniz)

instagramda video üzerine yazı yazma

Önünüzde iki seçenek var;

  1. Bilgisayar ile uğraşamam” diyerek, mobil cihazınızda bulunan videoyu yine mobil cihazınızda yer alacak herhangi bir program ile yazı ekleme seçeneği ki bu en basiti ve yazımda bundan bahsedeceğim.
  2. Profesyonel bir şey olsun” diyerek, yukarıda yazdığım programlar yardımıyla videoyu bilgisayarınızda hazırladıktan sonra mobil cihazınıza atmak ve sonrasında instagrama yüklemek.

Ben ve büyük olasılıkla bu yazıyı okuyan sen de mobil cihazında herhangi bir uygulama yardımıyla videoya yazı yazma seçeneğini seçeneksin. İşte burada karşına çok yararlı bir uygulama çıkıyor: Inshot.

Inshot indirmek için:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.camerasideas.instashot&hl=tr

(iPhone kullanıcıları da kendi mağazalarından indirebilir)

Inshot uygulaması ile hem videolarınızı hem de fotoğraflarınızı düzenleyebilir, kesebilir, birleştirebilir, müzik ekleyebilirsiniz. Kullanışlı ve kapsamlı bir uygulama olan Inshot, ücretsiz versiyonunda oluşturduğunuz gönderilere reklam görselini ekliyor maalesef. Ama ücretini öderseniz, tabi daha mutlu olabilirsiniz. :) iPad veya iPhone cihazınızda video üzerine resim eklemek istiyorsanız Vont – Text on Videos uygulamasını da kullabilirsiniz. Her iki uygulamada kullanış açısından çok basit. Uygulama marketlerinden indirip, kurduktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Inshot uygulaması videoları istediğiniz şekilde düzenlemenize olanak verir. Konumuz instagram uygulaması için videolara yazı eklemek olduğu için diğer özellikleri (müzik ekleme, kesme, düzenleme vs.) yazmaya gerek yok. Bu işlemleri yaparken önünüze reklam pek çıkmaz ancak dediğim gibi uygulamanın ücretsiz sürümünde özellik sayısı az ve oluşturduğunuz videoya kendi logosunu ekliyor. Bir de fotoğraf / video kaydetme kısmında reklam çıkıyor.

Ben buraya kadar tabii ki sadece mobil cihazınızda ınstagram gönderileriniz için videolarınıza nasıl yazı eklersiniz sorusuna cevap verdim. Profesyonel işler de yapılabilir, bunlar genelde bilgisayar ortamında yapabilirsiniz.

Görüşün Önemli!
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Ekle