1. Ana Sayfa
  2. Google Aramalarım
  3. İnsanlar nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar

İnsanlar nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar

İnsanlar nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar

İnsanlar nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlarYaşanmış gerçek bir hikaye, insanı bu denli etkiler mi? Bu hikayeyi herkes duymuştur ya da okumuştur belki de ama insanlık adına ders niteliğinde okullarda gösterilmesi gereken bir olay bana göre. Hikayeyi ilk okuduğumda çok etkilenmiştim, sonra videosunu da izleme fırsatı buldum -ki yazının sonuna ekledim- ve o an, orada olmak isterdim açıkçası. Gerçekten müthiş. İnsanlar nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar… Buyurun, siz de okuyun, etkilenin.

Olay 14 ekim 1998 de kıtalar arası bir uçuş esnasında gerçekleşmiş. “Bir kadın,… uçakta zenci bir adamın yanında oturuyordu. Durumdan rahatsızlığını belli edercesine, hostesten başka bir yer bulmasını istedi, zira öylesine antipatik birinin yanında oturamazdı. Hostes, tüm uçağın dolu olduğunu fakat birinci sınıfta yer olup olmadığına bakacağını söyledi.

Diğer yolcular şaşkınlık ve tiksintiyle olayı izliyorlardı, bu kadının sadece terbiyesizliğine değil, bir de birinci sınıfta yolculuğu devam edeceğine şahit oluyorlardı. Zavallı adamcağız çok kötü bir durumda olmasına rağmen cevap vermemeyi tercih etti. Bu yüksek tansiyondaki durumda kadın, birinci sınıfta ve o adamdan uzak uçabileceğinden tatmin olmuş, hostesin dönmesini bekliyordu.

Birkaç dakika sonra geri gelen hostes, kadına: “Çok özür dilerim geciktim.Birinci sınıfta bir yer buldum Bu yeri bulmak biraz zamanımı aldı, sonra yer değişikliği için pilottan izin almam gerekiyordu. ‘Hiç kimse sorun yaratan bir diğerinin yanında oturmak mecburiyetinde tutulamaz’ dedi ve bu izni verdi.” Diğer yolcular kulaklarına inanamıyorlardı, bu esnada kadın da bir zafer kazanmış gibi yerinden kalkmaya hazırlandı.

Aynı anda hostes, oturmakta olan zenciye dönerek: “Beyefendi, sizi uçağın birinci sınıfındaki yeni yerinize götürmem için beni takip eder misiniz lütfen? Seyahat firmamız adına kaptan pilotumuz sizden böyle nahoş bir olay yaratan kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde bırakıldığınız için çok özür diliyor.”

Tüm yolcular hep birlikte, bu olayı iyi bir biçimde sonuçlandıran uçak personelini alkışlayarak tebrik ettiler. O yıl, kaptan pilot ve hostes uçaktaki davranışlarından dolayı ödüllendirildiler. Aşağıdaki mesaj, tüm ofislere personelin görebileceği bir biçimde iletildi:

“İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler. İnsanlar onlara ne yaptığınızı da unutabilirler ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar.”


İnsanlar nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar video:

Yorum Yap